کارگاه کارگردان «روز هشتم» در نخستین روز جشنواره جهانی فجر | خبرگزاری صبا
امروز ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۴

کارگاه کارگردان «روز هشتم» در نخستین روز جشنواره جهانی فجر

ژاکو ون دورمال که به‌عنوان کارگردان فیلم سینمایی «روز هشتم» در ایران بیشتر شناخته می‌شود، در یک کارگاه آموزشی در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور می‌یابد.

به گزارش صبا به نقل از ستاد خبری سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، کارگاه ژاکو ون دورمال که به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود، به شکل پرسش و پاسخ است و مجید اسلامی منتقد سرشناس در گفت‌وگویی با این فیلمساز مطرح اهل بلژیک حضور می‌یابد.

زمان پخش این برنامه از اینستاگرام جشنواره جهانی فیلم فجر، اینستاگرام باشگاه جشنواره، کانال آپارات جشنواره، سایت جشنواره و یوتیوب روز پنجم خردادماه همزمان با نخستین روز جشنواره خواهد بود.

ون دورمال در نهم فوریه سال ۱۹۵۷ در شهر ایکسل بلژیک به دنیا آمد. او در مدرسه فیلم اینساس در بروکسل کارگردانی خواند و در مدرسه لویی لومیر در پاریس فیلمبرداری آموخت و در مقام یک دلقک کار کرد و برنامه‌های کودک تولید کرد. دهه ۸۰ میلادی را با ساخت چندین فیلم کوتاه و مستند سپری کرد و در سال ۱۹۹۲ نخستین فیلم بلند سینمایی‌اش را با نام «توتوی قهرمان»، با بازی میشل بوکه جلوی دوربین برد و جایزه دوربین طلایی جشنواره کن و جایزه بهترین فیلم خارجی جوایز سزار را از آن خود کرد. ون دورمال در سال ۱۹۹۵ فیلم «روز هشتم» را با بازی پاسکال دوکن و دنیل اوتوی ساخت و با این فیلم به شهرت رسید. «آقای هیچکس» را با بازی جرد لتو، سارا پلی و دیانه کروگر در سال ۲۰۰۹ روی پرده برد و پس از آن در سال ۲۰۱۵ فیلم «عهد کاملا جدید» را با بازی کاترین دونو و بنوآ پولورد اکران کرد.

برنامه ورک‌شاپ آنلاین ژاکو ون دورمال، یکی از چندین برنامه آنلاین سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در بخش ورک‌شاپ‌ها خواهد بود.

سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از ۵ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است