آغاز فرآیند داوری آثار منتخب نخستین جشنواره «کتابخوان و رسانه» | خبرگزاری صبا
امروز ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۴
مهدی توکلیان خبر داد؛

آغاز فرآیند داوری آثار منتخب نخستین جشنواره «کتابخوان و رسانه»

دبیر نخستین جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه» ضمن معرفی اعضای هیات داوران این جشنواره، از آغاز فرآیند داوری آثار منتخب جشنواره خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مهدی توکلیان، دبیر نخستین جشنواره «کتابخوان و رسانه» با اشاره به استقبال فعالان رسانه‌ای گفت: نخستین دوره جشنواره «کتابخوان و رسانه» با دریافت بیش از ۹۰۰ اثر در ۳ بخش اصلی، جنبی و ویژه توسط ۳۱۵ تن از خبرنگاران، و فعالان رسانه‌ای همراه بود که پس از گزینش اولیه، آثار منتخب و حائز شرایط به داوری گذاشته شدند.

وی افزود: این آثار در ۶ بخش اصلی شامل «خبر»، «گزارش»، «سرمقاله و یادداشت»، «گفت و گو»، «مقاله»، «عکس» و همچنین دو بخش جنبی و ویژه به رقابت می‌پردازند.

توکلیان با اعلام آغاز روند داوری آثار ارسال شده، به معرفی هیئت داوران نخستین جشنواره «کتابخوان و رسانه» پرداخت و گفت: فرآیند داوری آثار ارسال شده به دبیرخانه، توسط هیئت داوران نخستین دوره این جشنواره متشکل از مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد، کیوان امجدیان روزنامه نگار و فعال رسانه ای، فرشید شکیبا تهیه کننده و قائم مقام معاونت استان های صدا و سیما، مهدی کاموس نویسنده و فعال رسانه ای و عباس محبعلی رییس اداره تبلیغات و اطلاع رسانی روابط عمومی نهاد آغاز شده که آثار را بر اساس شاخص‌های مورد نظر، مورد ارزیابی قرار خواهند داد.

وی درباره برگزاری مراسم پایانی این جشنواره نیز گفت: بر اساس برنامه‌ریزی قبلی و با توجه به ادامه یافتن شرایط ویژه حاکم بر کشور به واسطه شیوع بیماری کرونا، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره «کتابخوان و رسانه» روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد که طی آن برگزیدگان معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

مهدی توکلیان در ادامه گفت: جوایز در نظر گرفته شده برای نخستین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» شامل جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات اول هر رشته، جایزه نقدی۲۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات دوم هر رشته و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات سوم هر رشته خواهد بود. همچنین ۱۱ جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به برگزیدگان بخش های جنبی و ۳ جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی نیز به برگزیدگان اول تا سوم بخش ویژه جشنواره اهدا خواهد شد.

فراخوان نخستین جشنواره «کتابخوان و رسانه» از شهریور ماه سال ۱۳۹۹ به منظور توسعه همکاری کتابخانه های عمومی با مطبوعات، خبرگزاری‌ها و شبکه‌های رادیو و تلویزیونی و تقویت زمینه های اطلاع رسانی مناسب «خدمات و برنامه‌های» کتابخانه‌های عمومی؛ تجلیل از نقش اصحاب رسانه در توجه عموم مردم به «خدمات و برنامه‌های کتابخانه ها و تکریم کتابداران»؛ استعدادیابی خبرنگاران فعال در عرصه رسانه؛ ایجاد زمینه توجه مردم به نقش کتابخانه ها به عنوان پایگاه های فرهنگی و اجتماعی در توسعه فرهنگ عمومی و افزایش مشارکت مردمی و اعضای کتابخانه‌ها در فعالیت های فرهنگی و آموزشی در مناطق کم برخوردار، توسط اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است