آلبوم «رقص جادویی» اثری از علی مرعشی منتشر شد | خبرگزاری صبا
امروز ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۱

آلبوم «رقص جادویی» اثری از علی مرعشی منتشر شد

آلبوم «رقص جادویی» اثری از علی مرعشی با 6 قطعه منتشر شد.

به گزارش صبا، آلبوم «رقص جادویی» (Magical Dance) به آهنگسازی و نوازندگی علی مرعشی منتشر شد.

علی مرعشی پیانیست و آهنگساز متولد سال ۱۳۵۷ و فارغ التحصیل کنسرواتوار تهران است. او فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۷ آغاز کرد و تاکنون سه آلبوم رسمی به نام‌های «آبی‌ترین»، «رویای جادویی» و «رقص جادویی» (Magical Dance) را برای پیانو و ارکستر منتشر کرده است. مرعشی در تهران و شهرستان‌ها نیز اجراها و رسیتال‌هایی را روی صحنه برده است که از جمله آن‌ها می‌توان به اجرا در تخت جمشید با حمایت شرکت نوای کلاویه اشاره کرد.

علی مرعشی همچنین با گروه خواننده‌هایی همچون فرزاد فرزین، محسن یگانه و خواننده‌های دیگر به عنوان پیانیست همکاری داشته است. وی در زمینه خوانندگی پاپ- راک هم فعالیت‌هایی داشته است که از جمله آثار مهم او می‌توان به کاور موسیقی «I Will Survive» اشاره کرد که به ۲ زبان فارسی و انگلیسی اجرا شده بود.

آلبوم «رقص جادویی» از علی مرعشی شامل ۶ قطعه با نام‌های «رقص جادویی»، «رقص نوستالژی»، «جاده خاطره‌ها»، «چشم‌های آبی»، «یک روز زیبا» و «روندو» است. ۲ قطعه اول این مجموعه ریتمیک بوده و ترکیبی از موسیقی ایرانی پاپ و جز است. قطعه سوم با عنوان «جاده خاطره‌ها» برای پیانو تنظیم و به «آندرانیک مددیان» تقدیم شده است.

قطعه «چشم‌های آبی» در سبک جز و بلوز ساخته شده که مودلاسیون‌ها و فضای فانتزی دارد و قطعه «یک روز زیبا» در سبک جز و آرامش بخش است. قطعه «روندو» نیز یکی دیگر از آثار آلبوم «رقص جادویی» در سبک پاپ– کلاسیک است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است