راه‌اندازی مجدد سینمایی در مازندران/ سینما ایرانِ ساری ۵ سالنه می‌شود | خبرگزاری صبا
امروز ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۵

راه‌اندازی مجدد سینمایی در مازندران/ سینما ایرانِ ساری ۵ سالنه می‌شود

موسسه بهمن سبز عملیات ساخت پردیس سینمایی ایران ساری را پس از چند سال پیگیری برای دریافت مجوزهای لازم، آغاز کرد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی بهمن سبز، کلنگ احداث پردیس سینمایی ایران ساری به عنوان بزرگترین پردیس سینمایی شمال کشور با زیربنایی در حدود سه هزار متر مربع با حضور استاندار مازندران، نماینده ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، سرپرست شهرداری ساری، معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری کشور، مدیرکل حوزه هنری استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و مدیرعامل موسسه بهمن سبز به زمین زده شد.

این پردیس سینمایی قرار است در زمین ۵۵۰ متری سینما ایران سابق ساری و در پنج طبقه روی همکف و ۲ طبقه زیرزمین به عنوان پارکینگ مجموعا هشت طبقه شامل پنج سالن سینمای مجهز با امکانات بروز پخش فیلم و امکانات رفاهی نظیر سالن اختصاصی کودک، فودکورت، پلاتو، استودیو، گالری و… احداث شود. سالن اصلی این سینما با ظرفیت ۱۸۵ نفر، چهار سالن سینما دیگر با ظرفیت‌های ۷۲ و ۹۳ نفر و یک کافه سینمای روباز ۱۰۰ نفره، مجموع ظرفیت کل سینما را به ۶۱۵ نفر خواهند رساند.

اعتبار اولیه برای اجرای این پروژه ۳۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که مطابق توافق با مشارکت حوزه هنری، شهرداری ساری و سرمایه‌گذار بخش خصوصی تامین می‌شود.

موسسه بهمن سبز طراحی و اجرای این پروژه فرهنگی استان مازندران را برعهده دارد و مدت زمان احداث آن یک سال و نیم درنظر گرفته شده است.

قرار است عملیات اجرایی این پروژه که در گام نخست شامل تخریب بنای قدیمی است تا یک هفته دیگر آغاز شود.

سینما ایران ساری در سال ۱۳۳۸ با یک سالن تاسیس و در دی ماه ۱۳۸۵ به دلیل فرسودگی ساختمان و نداشتن امنیت برای تماشاگران به طور رسمی تعطیل شد.

موسسه بهمن سبز هم اکنون با سه سینمای بهمن آمل، بهمن بهشهر و سپهر ساری در استان مازندران فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است