«هشتادی‌ها» به تدوین رسید/ مشکلات دهه هشتادی‌ها در ایران

به گزارش صبا، تدوین پروژه «هشتادی‌ها» که محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بوده و به کارگردانی امیرحسین خلیل‌زاده و تهیه‌کنندگی سعید الهی در حال تولید است، توسط بابک حیدری و دستیارانش انجام می‌شود.
متن فیلم نیز در طول مدت گذشته متناسب با روایت‌ها و گفته‌های صریح و بی‌پرده متولدان دهه هشتاد از زوایای مختلف زندگی و حضورشان در جامعه توسط منوچهر اکبرلو نوشته شده است.
رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های موجود، تصویربرداری «هشتادی‌ها» را کمی با اختلال زمانی روبرو کرد اما در مجموع همه افراد و خانواده‌هایی که طبق هشت ماه پژوهش صورت گرفته قرار بود در برابر دوربین خلیل‌زاده از دیدگاه‌ها و برخی مشکلات و موانع و انتظارات خود در جامعه امروز ایران سخن بگویند، با گروه سازنده همکاری کردند.
امیرحسین خلیل‌زاده کارگردان «هشتادی‌ها» دانش‌آموخته کارشناسی رشته سینما و فارغ‌التحصیلان دوره عالی کارگردانی اصغر فرهادی است. او تاکنون با 2 مستند «پولیس پولیس» و «بهاء‌الدین محمد» نامزد دریافت تندیس بهترین فیلم، کارگردانی و پژوهش در ادوار مختلف جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» بوده است.
عوامل فیلم مستند بلند «هشتادی‌ها» عبارتند از طراح اولیه و تهیه‌کننده: سعید الهی، کارگردان: امیرحسین خلیل‌زاده، تحقیق و نگارش: منوچهر اکبرلو، مشاور پژوهشی: دکتر سیدمحمدصادق دهنادی، تصویربردار: ابوالفضل علایی، صدابردار: امید اسلامی، تدوین: بابک حیدری،گرافیک و دستیار کارگردان: ادریس محمدی و محمدرضا آل‌عبا، مدیر تولید: سیدحسین حسینی علایی، عکاس: نیما حمیدزاده، مدیر هنری: بهاره سیری، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.
انتهای پیام/