اسامی داوران فصل زمستان جایزه کتاب ماه و سال کانون | خبرگزاری صبا
امروز ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۴

اسامی داوران فصل زمستان جایزه کتاب ماه و سال کانون

داوران فصل زمستان ۱۳۹۹ جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون پرورش فکری برای داوری آثار برتر ماه‌های دی، بهمن و اسفند معرفی شدند.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، بنا به اعلام دبیرخانه جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان، فروزنده خداجو به‌عنوان داور بخش «داستان نوجوان»، مهری ماهوتی داور بخش «شعر کودک»، زهره پریرخ داور بخش «داستان کودک»، مریم زندی داور بخش «شعر نوجوان» و مروارید رازقی داور بخش «مروّج کتاب» اعلام شدند.

هر پنج داور، ۲۱ عنوان کتاب نامزد شده شاملِ سه عنوان کتاب شعر کودک، ۶ عنوان شعر نوجوان، چهار عنوان داستان کودک و هشت عنوان داستان نوجوان را داوری خواهند کرد.

کتاب‌های رسیده به دبیرخانه‌ جایزه کتاب ماه و سال، پس از بررسی از سوی کارشناسان اولیه در اختیار کارگروه‌های تخصصی با حضور شاعران و نویسندگان حوزه کودک و نوجوان قرار می‌گیرند و کتاب‌هایی که شایسته‌ دریافت جایزه تشخیص داده شوند، به بخش داوری راه پیدا کرده و از سوی هیات پنج نفره‌ داوری (۲ شاعر، ۲ نویسنده و یک مروّج کتاب) در هر فصل داوری می‌شوند.

در این دوره از میان ۱۹۳ عنوان کتاب رسیده به دبیرخانه جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان تا پایان فصل زمستان، ۱۸۰ عنوان کتابِ شعر، داستان و نمایشنامه به مرحله‌ پایانی جایزه‌ کتاب این فصل راه پیدا کردند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است