تمرین انشا و کشف پدیده‌ها و جهان هستی | خبرگزاری صبا
امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۸

تمرین انشا و کشف پدیده‌ها و جهان هستی

جلد سوم کتاب «خدایا خدایا» اثر زنده‌یاد سوسن طاقدیس به همت انتشارات نیستان به چاپ رسید.

به گزارش صبا، انتشارات کتاب نیستان سومین جلد از کتاب «خدایا خدایا» اثر زنده‌یاد سوسن طاقدیس را برای مخاطبان کودک منتشر کرد.

طاقدیس که از نویسندگان و شاعران نام آشنای حوزه ادبیات کودک و نوجوان به شمار می‌رود، در این کتاب با روایتی ماندگار از زبان کودکان و برای مخاطب کودک به بیان دعا و نیایش پرداخته است تا مخاطبان بتوانند به قدر وسع و فهم خود از جهان و نظام‌های حاکم بر آن به شناسایی خداوند، نعمت‌ها و آفریده‌هایش دست پیدا کرده و در دایره ذهنی خود به شکر داشته‌ها، دانسته‌ها و نعمت‌های اعطا شده از طرف پروردگار خویش بپردازند.

این کتاب هم‌چنین تلاشی است برای الهام‌بخشی به گروه مخاطبان کودک و نوجوان برای تمرین نگارش به سبک انشا تا بتوانند جدای از تمرین ذهنی برای کشف پدیده‌ها و جهان هستی خود در بازخوانی و بازگویی آن‌‌ها برای مخاطبانی از جنس خود و بزرگتر از سن خود نیز تلاش کنند.

مخاطب مرجع این کتاب دانش‌آموزان کلاس‌های دوم و سوم و چهارم تعریف شده است و مولف عنوان کرده است که جدای از موضوعات معنوی در نگارش این کتاب، سعی داشته تا آن‌ها را به سمت شروع نوشتن و انشانویسی با نثر خود هدایت کند. اما ماحصل کار او به چنان شیوایی دست پیدا کرده است که در آن می‌توان تمرینی برای ارتباط کلامی با خداوند و کشف نام هستی را برای مخاطبانی در تمامی گروه‌های سنی کودک و نوجوان کشف و ارایه کرد.

طاقدیس در بخشی از مقدمه خود در این اثر عنوان کرده که با در نظر گرفتن میزان درک و تکامل احساسات کودکان و خردسالان و استفاده از شیوه آزمون و خطا سعی کرده است تا به این مهم دست پیدا کند و تاکید دارد که این اتفاق نیازمند تلاش و همت جدی والدین و مربیان برای رسیدن به این مهم است. این کتاب در کتار متن خود از تصویرگری‌های سارا کثیری نیز بهره برده است.

تصویرهای او با تکنیک آبرنگ و قالبی آمیخته از رویا و واقعیت سعی دارد تا آروزها، خیالات و دنیای کودکان را در قالب جان بخشیدن به المان‌های طبیعی و واقعی و تصویرکردن ذهنیات آن‌ها در قالب جان بخشی به اشیا، حیوانات و غیره به عرصه ظهور برساند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است