شبکه مستند «راویان نور» را تولید کرد/ پرتره‌ای از شخصیت های قرآنی | خبرگزاری صبا
امروز ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۸

شبکه مستند «راویان نور» را تولید کرد/ پرتره‌ای از شخصیت های قرآنی

مجموعه مستند «راویان نور» پرتره‌ای از شخصیت‌های اثرگذار قرآنی از جمعه 10 اردیبهشت روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، سیدمهدی موسوی تهیه‌کننده و کارگردان مستند «راویان نور» گفت: «راویان نور» در ۱۳ قسمت ۲۵ دقیقه‌ای به زندگی شخصیت‌های اثرگذار قرآنی و تلاش‌های آن‌ها در ترویج و گسترش معارف دینی می‌پردازد.

وی افزود: این مجموعه در هر قسمت به زندگی قاریان و حافظان برجسته قرآن محمود لطفی‌نیا، مسعود نیکدستی، حمید شاکرنژاد، هاشم روغنی، امیر لعل اول، مجید فقیه، غلامرضا شاه میوه، مهدی رجبی، محمد جواد پناهی، احمد ابوالقاسمی، حسن احمدی‌زاده،محمد مصطفی‌پور و سید مجتبی سادات فاطمی پرداخته و از زبان آن‌ها آثار قرآن در زندگی و جامعه را تبیین می‌کند.

این تهیه‌کننده و کارگردان درباره انتخاب این اشخاص گفت: این چهره‌های قرآنی با معرفی شورای عالی قرآن انتخاب شدند وتحقیق و پژوهش این مستند ۶ ماه و تولید آن ۴ ماه به طول انجامید.

به گفته موسوی، فیلمبرداری این مجموعه در مدت زمان ۲ ماه و در استان‌های گیلان، مازندران، تهران، اصفهان و خراسان رضوی انجام گرفته است و اکنون پس از مرحله تدوین آماده پخش در شب‌های ماه رمضان از شبکه مستند سیما است.

«راویان نور» تولید جدید شبکه مستند سیما است و از عوامل آن می‌توان به دستیار کارگردان: محمدرضا سعیدی فرد، تصویربردار : رضا قاسمی، دستیار تصویر: علی اریسمانی، صدابردار: مصطفی بهمنی، دستیار صدا: علیرضا مشرقی، تدوین: حجت الله معرج و اکبر جعفریان و دستیار تدوین محمد جورکش اشاره کرد.

این مجموعه به مناسبت ماه رمضان از ۱۰ اردیبهشت هر شب ساعت ۱۹ پخش می‌شود.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است