اعتراض نماینده مجلس نسبت به اهانت به ملامحمد فضولی شاعر آذربایجانی در تلویزیون | خبرگزاری صبا
امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۰

اعتراض نماینده مجلس نسبت به اهانت به ملامحمد فضولی شاعر آذربایجانی در تلویزیون

محمود عباس زاده مشکینی در نامه‌ای به رییس سازمان صدا و سیما نسبت به توهین به ملامحمد فضولی در تلویزیون اعتراض کرد.

به گزارش صبا، محمود عباس زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به عبدالعلی علی عسگری رییس سازمان صدا و سیما نسبت به توهین صورت گرفته در یکی از برنامه‌های تلویزیونی به ملامحمد فضولی شاعر آذربایجانی اعتراض کرد.

متن نامه محمود عباس زاده مشکینی نماینده مشکین شهر به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر علی عسگری

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام و آرزوی قبولی طاعات

مستحضر هستید که در جریان تدریس یکی از معلمان در برنامه درسی سیما، ملامحمد فضولی شاعر، ادیب و حکیم بلند آوازه آذربایجانی و از متکلمان به نام سده دهم، مورد اهانت قرار گرفت و آن همه فضل و حکمت و قول و غزل، گرفتار کم اطلاعی و جهالت و احتمالا تنگ‌نظری یک مدرس بی‌خبر یا خدای نکرده مغرض شد و قلب میلیون‌ها عاشق ادبیات و فرهنگ این مرز و بوم را جریحه دار کرد.

در جایگاه مدیریت فراگیرترین نهاد رسانه‌ای و فرهنگی قطعا استحضار دارید که فرهنگ یک حوزه زیرساختی و بنیانی برای همه شقوق زندگی اجتماعی انسان است که اگر عامل تحریف و تغییر در آن دست بازد و به عمد و یا سهو چهره‌های علمی و اسطوره‌های فرهنگی، هنری و ادبی از کید کم اطلاعان یا خناسان در امان نباشند، دیگر نباید انتظار داشت که سنگی روی سنگ عدالت محوری و توسعه همه‌جانبه بند شود.

علی‌هذا مناسب و شایسته است در اسرع وقت در شبکه چهار سیما برنامه‌ای به منظور معرفی شخصیت، آثار و حوزه اندیشه و فکر ملامحمد فضولی تشکیل شود تا اهل فن و منصفان و دانایان علم و ادب غبار از چهره آن انسان وارسته و سرمایه فرهنگی کشور بزدایند.

محمود عباس زاده مشکینی»

شنبه ۴ اردیبهشت ماه فیلمی از تدریس ادبیات در صداوسیما منتشر شد که در جریان این تدریس، دبیر مربوطه در جمله‌ای درباره ملامحمد فضولی شاعر آذربایجانی گفت که «این شاعر(فضولی) بیخود این اسم را انتخاب نکرده بلکه او فضول اشعار صائب است و هر شعری را که صائب سروده، این شاعر به ترکی نوشته است.»

انتهای پیام/

یک نظر