جشنواره فیلم «زمین» با رویکرد توسعه پایدار برگزار می‌شود | خبرگزاری صبا
امروز ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۹

جشنواره فیلم «زمین» با رویکرد توسعه پایدار برگزار می‌شود

جشنواره فیلم «زمین» با نمایش بهترین آثار در زمینه توسعه پایدار و حفاظت از منابع برگزار خواهد شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی جشنواره، جشنواره فیلم «زمین» به دبیری فرهاد توحیدی از ۲۵ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ با نمایش بهترین آثار در زمینه توسعه پایدار و حفاظت از منابع و با همکاری هنرمندان، کارشناسان و فعالان شاخص و برگزیده کشور و همراهی سازمان‌ها و نهادهای دست‌اندرکار توسعه برگزار خواهد شد.

موضوع محوری این دوره از جشنواره که به علت همه‌گیری کووید ۱۹ به صورت کاملا مجازی و بر پلتفرم هاشور و در سطح ملی برگزار خواهد شد، زن، خانواده، خانه و توسعه پایدار اعلام شده است.

جشنواره «زمین» با برد ملی و فراملی و با هدف اشاعه فرهنگ، سبک زندگی و منش مدیریتی مبتنی بر «توسعه پایدار» و برای حمایت از هنرمندان و فیلمسازانی که در عرصه‌های گوناگون مرتبط با این مقوله فعالیت می‌کنند، بنیان گذاشته شده است. این جشنواره که عضو شبکه بین‌المللی جشنواره‌های فیلم سبز (Green Film Network) است به صورت کاملا مستقل در بخش خصوصی و توسط موسسه فرهنگی، هنری اردیبهشت عودلاجان و سازمان مردم نهاد تمدن سبز هنرمندان حامی محیط‌زیست برگزار می‌شود.

بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم «زمین» شامل مسابقه فیلم داستانی بلند (بیش از ۴۰ دقیقه)، فیلم داستانی کوتاه (کم‌تر از ۴۰ دقیقه)، فیلم مستند بلند (بیش از ۴۰ دقیقه)، فیلم مستند کوتاه (تا ۴۰ دقیقه)، فیلم تجربی (زمان آزاد) و فیلم پویانمایی (زمان آزاد) خواهد بود.

علاوه بر بخش رقابتی، جلسات تخصصی و کارگاه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی مرتبط با موضوع جشنواره و فیلم‌ها، نمایش کلیپ‌ها و فیلم‌های ویژه مرتبط با موضوع محوری جشنواره، شناسایی، معرفی و تجلیل از فعالیت‌ها و طرح‌های موفق و موثر مشارکتی سمن‌ها و جوامع محلی در زمینه توسعه پایدار با لوح تجلیل و نشان ویژه محمدتقی فرور، معرفی و ایجاد پویش‌های تبلیغاتی، مشارکتی و مردمی مرتبط با توسعه پایدار به خصوص در سطح خانه و خانواده، بخش‌های غیررقابتی و جنبی این رویداد فرهنگی محسوب می‌شوند.

جشنواره بین المللی فیلم «زمین» اولین جشنواره سینمایی و فرهنگی کشور است که به موضوع و چالش امروز دنیا، یعنی توسعه پایدار و مقوله‌های زیرمجموعه آن همچون تاب آوری اجتماعی و سرزمینی و پایداری در توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و در عین حال حفظ محیط زیست و منابع طبیعی می‌پردازد و تلاش دارد تا با پخش فیلم‌های آموزنده و برگزاری کارگاه‌ها و سمینار، وبینارهای متنوع و اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی گسترده، گام‌هایی برای تحقق توسعه پایدار ایران بردارد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است