نخستین جلد از «کتاب آواژ» منتشر می‌شود/ نقد آسیب‌شناسانه‌ فرهنگ و هنر | خبرگزاری صبا
امروز ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰

نخستین جلد از «کتاب آواژ» منتشر می‌شود/ نقد آسیب‌شناسانه‌ فرهنگ و هنر

«کتاب آواژ» عنوان مجموعه‌ای است به دبیری محمدرضا قلی‌پور که به زودی در شمارگانِ دوره‌ای و با رویکرد نقد و بررسی هنر، چاپ و توزیع خواهد شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط‌عمومی این رویداد، نخستین شماره از دوره‌ «کتاب آواژ» با دریافت مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده‌ چاپ شده  است و به زودی در کتاب‌فروشی‌های معتبر کشور پخش خواهد شد. دبیری «کتاب آواژ» را محمدرضا قلی‌پور نمایشنامه‌نویس، کارگردان تئاتر و مدیر نشر آواژ برعهده دارد.

به گفته‌ قلی‌پور، در هر شماره از دوره‌ «کتاب آواژ» موضوعاتی پیرامون هنر، مورد نقد و کنکاش قرار می‌گیرند و صاحب‌نظران عرصه‌ فرهنگ و هنر، به بیان دیدگاه خود در قالب یادداشت و مقاله با موضوع مطرح‌شده می‌پردازند.

شماره‌ نخست «کتاب آواژ» با عنوان «نویسنده نمرده است»، مطالبی درباره‌ حقوق نویسندگان و مترجمان آثار دراماتیک را در خود جای داده است.

اشخاصی که مطالب آن‌ها را در این شماره از «کتاب آواژ» می‌خوانید، بدین شرح‌اند: خسرو حکیم‌رابط، صدرالدین زاهد، سامی صالحی‌ثابت، فرشته فرشاد، رضا فیاضی، محمدرضا قلی‌پور، ناصح کامگاری، محمد متوسلانی، معین محبعلیان، علی شمس، احسان زیورعالم و احمدرضا حجارزاده.

در «کتاب آواژ»، همراه با نقد هر نویسنده، پرتره‌ او نیز در قالب نقاشی توسط زینب ندیم‌پور ترسیم شده و هم‌چنین طراحی لوگو این کتاب را پژواک سراج بر عهده داشته است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است