«شبیه‌سازی آقای زرد» و «روزهای بی خبری» در پنج جشنواره جهانی به نمایش درمی‌آیند | خبرگزاری صبا
امروز ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۳

«شبیه‌سازی آقای زرد» و «روزهای بی خبری» در پنج جشنواره جهانی به نمایش درمی‌آیند

2 اثر تولید شده خانه مستند در نخستین حضورهای جهانی سال 1400 در بخش رقابتی پنج فستیوال بین‌المللی حضور خواهند یافت.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی خانه مستند، مستندهای «شبیه‌سازی آقای زرد» و «روزهای بی خبری» در ادامه حضورهای جهانی خود در بخش رقابتی پنج فستیوال بین‌المللی حضور خواهند یافت.

مستند «شبیه‌سازی آقای زرد» به کارگردانی ماهان خمامی پور و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر در بخش رقابتی سه فستیوال بین‌المللی «filmfestbremen» در کشور آلمان، «unrestrictedview» در کشور انگلستان و «maremetraggio» در کشور ایتالیا راه پیدا کرده است.

«شبیه سازی آقای زرد» مستندی کوتاه، درباره پیرمردی زردپوش است که در شهر جنگ زده حلب سوریه زندگی می‌کند.

همچنین مستند «روزهای بی‌خبری» به کارگردانی ابوالفضل تاجیک و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر در بخش رقابتی ۲ فستیوال  «craftedvancouver» کانادا که به فیلم‌هایی با موضوع صنایع دستی اختصاص دارد و جشنواره «kino festival Light of the world» روسیه راه پیدا کرده است.

«روزهای بی‌خبری» روایت‌گر سرگذشت علی محمد، پیرمرد ۸۴ ساله، آخرین بازمانده از نمدمالان روستایی از توابع شهرستان نیشابور است و این مستند به زندگی و کار علی محمد می‌پردازد.

پخش جهانی «شبیه سازی آقای زرد» و «روزهای بی‌خبری» برعهده کمپانی اوریموند است و سه فیلم «خون صلح»، «عروسی سیل» و «روزهای بی‌خبری» از تولیدات خانه مستند نیز توسط این کمپانی در بازار فستیوال «ویزیون دو رییل» سوییس (visionsdureel) حضور دارد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است