پخش مسابقه قرآنی «تلاوت نور» به زبان کردی از شبکه سحر | خبرگزاری صبا
امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴

پخش مسابقه قرآنی «تلاوت نور» به زبان کردی از شبکه سحر

مسابقه بین‌المللی قرآنی «تلاوت نور» (ساواتی نور) از امشب 24 فروردین در کانال کردی شبکه سحر برگزار می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، رضا قوامی تهیه‌کننده مسابقه بین‌المللی قرآنی «تلاوت نور» با اشاره به اینکه سابقه برگزاری این مسابقه در حوزه مسابقات قرآنی میان کردزبانان به بیش از یک دهه می‌رسد، گفت: شرکت‌کنندگان از میان کردزبانان از کشورهای مختلف از جمله ایران، عراق، سوریه، ترکیه، ارمنستان، روسیه، اروپا و … هستند و داورهایی که به قضاوت می‌نشینند از اساتید مجرب تلاوت قرآن از جمله عبدالقادر احمد از اربیل کردستان عراق، احمد خالدی، جهان دار امینی، سلام قادری و امین اسدی از سنندج هستند.

قوامی افزود: این مسابقه که به صورت حرفه‌ای تلاوت‌های سطح بالای قرآنی را به نمایش می‌گذارد در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی در بخش‌های وقف و ابتدا، صوت و لحن و تجوید است که مرحله مقدماتی آن ۲۰ روز و مرحله نیمه نهایی آن نیز ۹ روز و مجموعا ۳۰ روز به طول می‌انجامد.

تهیه‌کننده مسابقه «تلاوت نور» در پایان درباره بازتاب این مسابقه بین‌المللی قرآنی خاطرنشان کرد: این مسابقه بییندگانی را جذب خود کرده و هر ساله مورد استقبال قاریان کردزبانان شیعه و سنی قرار می‌گیرد.

پخش تلاوت‌های مجلسی و قرائت‌های قاریان ایرانی و خارجی از جلمه عبدالباسط، منشاوی، غلوش، کریم منصوری و … همچنین پخش ویدیوهای ارسالی بییندگان از تلاوت‌های قرآنی اعضای خانواده و انتخاب ویدیوهای برتر از بخش‌های این برنامه است.

مسابقه بین‌المللی قرآنی «تلاوت نور» با اجرای آزاد ابراهیمی، از ۲۴ فروردین هر روز ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه از کانال کردی شبکه سحر پخش می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است