جدول پخش برنامه‌های رمضانی شبکه العالم اعلام شد | خبرگزاری صبا
امروز ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

جدول پخش برنامه‌های رمضانی شبکه العالم اعلام شد

شبکه العالم ویژه برنامه‌هایی متناسب با ایام ماه رمضان تهیه کرده که به صورت روزانه روی آنتن این شبکه خواهد رفت.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، با آغاز ماه رمضان، شبکه العالم همچون سال‌های گذشته، برنامه‌های متنوع و جذابی متناسب با حال و هوای ماه رمضان در قالب‌های گوناگون از جمله مستند، برنامه زنده ، کلیپ، انیمیشن و زبانگردانی تهیه و پخش خواهد کرد.

«سیده الاشجار» نام مجموعه مستندی است با موضوع تولید خرما در ایران به عنوان سومین تولید کننده جهان.

این مستند در دو قسمت ۲۵ دقیقه ای به معرفی درخت نخل و برکات آن از جمله مراحل مختلف از نگهداری و آبیاری و مکانیزه کردن نخلستان ها، برداشت و معرفی محصولات جانبی خرما تا کارآفرینی و مشاغل و همچنین آداب و رسوم مرتبط با آن در قالب جلوه های بصری با زبان سیده فاطمه بویرده روایت می‌کند.

«سیده الاشجار» به کارگردانی سیده فاطمه بویرده ، تصویربرداری حسن مانع و تدوین طالب منشدی تهیه شده است. این مجموعه مستند همزمان با پخش در ایام ماه رمضان در سایت شبکه  العالم به نشانی www.alalamtv.net  برای علاقمندان نیز بارگذاری می شود.

برنامه «صباح جدید» شبکه العالم نیز از ابتدای ماه رمضان در بخش اختصاصی به طور ویژه با دعوت از حافظان، مفسران و کارشناسان قرآنی داخلی و خارجی موضوع رمضان در قرآن و رمضان در شعر و ادبیات عرب را بررسی خواهد کرد. حضور میهمان و کارشناسان درحوزه‌های دیگر شامل پزشکی وتغذیه و بهره‌مندی از نظرات آن‌ها و همچنین استفاده از فوتو و ویدیوگراف‌های مربوط به این حوزه از دیگر برنامه های شبکه العالم در ماه رمضان است.

پخش سخنرانی های کوتاه اخلاقی و مذهبی (نسمات) با موسیقی مناسب، پخش تلاوت قاریان جوان ایرانی، گزارش خبرنگاران از حال و هوای ماه رمضان در کشورهای مختلف عربی از جمله عراق، سوریه، یمن و غیره و آداب و رسوم برقراری این ماه در میان مردمان آن کشورها و همچنین گزارش‌هایی از خبرنگاران شبکه العالم در سراسر کشور و جهان از اماکن مذهبی در شهرهای مختلف از جمله مشهد، قم، کربلا، نجف و… به صورت زنده از بخش های دیگر این برنامه خواهد بود.

همچنین مستندی با نام «فی ضیافت الرحمان» با موضوع پرداختن به فرهنگ و آداب و رسوم و سنت های مختلف ایرانیان در شهرهای مختلف ویژه ماه رمضان در ده برنامه ۲۵ دقیقه ای با زبانگردانی حسین پروانه در ایام رمضان پخش خواهد شد.

مستند «محطات عراقیه» و «دروب الشام» از جمله مستندهای تولیدی است که فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای عراق و سوریه در ماه رمضان را به نمایش می گذارد.

«صباح جدید» به تهیه‌کنندگی محمد فهمی و اجرای سوسن الرجب و افنان معمارزاده هر روز در ایام ماه رمضان، از ساعت ۹ صبح به مدت ۹۰ دقیقه به طور زنده از شبکه العالم پخش می شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • دینامیت
  9٬415٬264٬640
 • خورشید
  1٬611٬627٬850
 • هفته ای یکبار آدم باش
  1٬611٬627٬850
 • تک خال
  975٬748٬140
 • خون شد
  195٬693٬596
 • مدیترانه
  93٬873٬900
 • لاله
  90٬988٬050
 • سیاه باز
  66٬293٬500
 • هفت
  624٬000