«گفتگو با شیاطین» با صدای احمد گنجی آمد/ زندگی دیکتاتورها پس از پایان قدرت | خبرگزاری صبا
امروز ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

«گفتگو با شیاطین» با صدای احمد گنجی آمد/ زندگی دیکتاتورها پس از پایان قدرت

کتاب «گفتگو با شیاطین» نوشته ریکاردو اریزیو با صدای مرحوم احمد گنجی در قالب کتاب صوتی منتشر شد.

به گزارش صبا، «گفتگو با شیاطین» نوشته ریکاردو اریزیو با ترجمه خجسته کیهان در نشر قطره منتشر شدکه نوین کتاب گویا آن را با صدای احمد گنجی گوینده فقید و هنرمند پیشکسوت رادیو و موسیقی جاوید ارجمندی در قالب کتاب صوتی در ۹ ساعت و ۱۱‌ دقیقه تولید و منتشر کرده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: کتاب روایتی متفاوت از زندگی دیکتاتورها پس از پایان قدرت آن‌هاست.

«گفتگو با شیاطین» اثری در شناخت سرنوشت دیکتاتورهاست که نویسنده آن برای رسیدن به اطلاعات کافی تلاش فراوانی کرده است. ریکاردو اریزیو یک روزنامه‌نگار ایتالیایی است که این سوال برایش مطرح می‌شود که وقتی دیکتاتوری برکنار می‌شود، زندگی‌اش به چه صورت می‌گذرد؟ یا به عبارت بهتر، چه بر سر دیکتاتورها می‌آید؟ آیا آن‌ها وقتی به زندان می‌افتند یا تبعید می‌شوند، همچنان سایه شوم و وحشتناک‌شان بر سر مردم است؟ او در راه رسیدن به این پاسخ، به نتایج عجیبی دست پیدا می‌کند. برای نمونه، رئیس‌جمهور خونخوار و اسبق اوگاندا، عیدی امین، که ساکن عربستان سعودی است، همچنان در جنگ‌های آفریقا مداخله می‌کند. دیکتاتور اتیوپی، سرهنگ منگیستو، هنوز از سال‌های وحشت سرخ دفاع می‌کند و… .

اریزیو در ملاقات‌هایی که با این هفت دیکتاتور داشته، به نکات جالبی برمی‌خورد. برخی از آن‌ها لباس‌های سراسر سفید به تن داشتند و برخی خود را تبرئه می‌کردند و معتقد بودند اگر هر شخص دیگری هم جای‌شان بود، قطعا همین تصمیم را می‌گرفت. اما نظر مردمان کشورشان متفاوت است!

یکی دیگر از نکات تکان‌دهنده این اثر، فقری است که دیکتاتورها پس از پایان دوره‌شان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. برخی از آن‌ها در گفت‌وگوهای‌شان به این اشاره می‌کنند که دل‌شان می‌خواهد مثل یک کارمند معمولی باشند و به زندگی عادی برگردند.

در معرفی احمد گنجی آمده است: احمد گنجی، دوبلور و صداپیشه، که در ۱۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ از دنیا رفت، از اوایل دهه ۶۰ فعالیت حرفه‌ای خود را در حوزه صدا در رادیو آغاز کرده بود و با بیش از ۳۰ سال سابقه کاری در حوزه گویندگی در رادیو صدایی آشنا برای مخاطبان خود بود. مرحوم گنجی این کتاب را به گونه‌ای خوانده که حال و هوای روزگار عجیب پایان ابهت دیکتاتورها در آن به خوبی نشان داده شود. با شنیدن صدای احمد گنجی و تأثیری که او بر انتقال محتوای کتاب دارد، مخاطب به این فکر فروخواهد رفت که دیوانگان قدرت و دیکتاتور، چگونه دوران پیری‌شان را پشت سر می‌گذارند؟ آیا سرگذشت خود را برای فرزندان و نوه‌های‌شان نیز تعریف خواهند کرد؟ و….

پیش‌تر نیز با صدای زنده‌یاد احمد گنجی «جک ‌لندن به دنبال یک رویا» و «زندگی شگفت‌انگیز یک پستچی تنها» در نوین کتاب گویا در قالب کتاب صوتی منتشر شده بود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است