انتشار گزیده متون مصنوع فارسی از عصر غزنویان تا روزگار زندیان | خبرگزاری صبا
امروز ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳

انتشار گزیده متون مصنوع فارسی از عصر غزنویان تا روزگار زندیان

کتاب «ابداع بدایع و انشاء صنایع؛ گزیده متون مصنوع فارسی از عصر غزنویان تا روزگار زندیان» نوشته علیرضا شعبانلو از سوی نشر آواهیا به چاپ رسید.

به گزارش صبا، کتاب «ابداع بدایع و انشاء صنایع؛ گزیده متون مصنوع فارسی از عصر غزنویان تا روزگار زندیان» اثری جدید از علیرضا شعبانلو، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است که به همت نشر آواهیا منتشر شده است.

اگر خواننده مایل باشد مهم‌ترین کتاب‌های حاوی نثر مصنوع را با رعایت ترتیب تاریخی و توجه به سیر تحول آن دنبال کند و با تحول سبکی نثر فارسی آشنا شود، کتاب «ابداع بدایع و انشاء صنایع» اثری بسیار قابل اعتناست.

در این اثر، ۲۹ متن پارسی از «کلیله و دمنه»، «عَتَبَهُ الکَتَبه»، «مقامات حمیدی» تا «جهان آرای عباسی»، «دُرّه نادره» و «تاریخ گیتی‌گشا» معرفی شده است. برای آسانی کار خوانندگان، ترجمه احادیث و اشعار و برخی عبارات عربی و معنی برخی لغات نیز که در متن معنی ویژه‌ای داشتند در پاورقی آمده است. اما لغاتی که در همه متن‌های برگزیده، معنی تقریبا ثابتی داشتند، فهرستوار در آخر کتاب آمده‌اند و آیات قرآنی نیز به همراه معنی در پایان کتاب گنجانده شده‌اند.

این کتاب به عنوان کتاب درسی برای آشنایی دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری زبان و ادبیات فارسی با متون نثر مصنوع تالیف شده است و برای تدریس در دروسی چون «تحقیق در متون نثر فارسی» در دوره دکتری و درس «تطور متون نثر» در دوره کارشناسی ارشد و نیز منبع ارزشمندی برای بخش متون نثر آزمون ارشد و دکتری زبان و ادبیات فارسی  به‌شمار می‌‏آید.

کتاب «ابداع بدایع و انشاء صنایع (گزیده متون مصنوع فارسی از عصر غزنویان تا روزگار زندیان)» به قلم علیرضا شعبانلو در ۴۴۸ صفحه با جلد سخت، با بهای ۱۲۰ هزار تومان در نشر آواهیا منتشر شده است.

علاقمندان خرید این اثر می‌توانند به فروشگاه دایمی نشر آواهیا به آدرس تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، پلاک هشتاد مراجعه کنند و یا برای خرید غیرحضوری با شماره تماس ۲۶۴۱۰۶۵۷ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است