«ققنوس» به همایش «ژان مونه» رفت/ بررسی زندگی حسین منزوی | خبرگزاری صبا
امروز ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

«ققنوس» به همایش «ژان مونه» رفت/ بررسی زندگی حسین منزوی

مجله ادبی «ققنوس» امروز شنبه ۲۱ فروردین با رنگ و بوی کتاب ‌و‌ کتاب‌خوانی پخش می‌شود.

به گزارش خبرنگار رادیو وتلویزیون صبا، ویروس کرونا علاوه‌ بر جسم و جان انسان‌ها، حیات اجتماعی و اقتصادی انسان‌ها را نیز به مخاطره انداخته و وقفه‌ای نسبتاً سراسری و چندجانبه ایجاد کرده است. در این میان، عرصه‌های فرهنگی، به ویژه بازار نشر و کتاب، نیز از آسیب‌های این وضعیت مصون نمانده است در همین زمینه در برنامه امروز ۲۰ فروردین «ققنوس» رادیو فرهنگ با محمود آموزگار نایب رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان درباره آسیب تعطیلی کرونا به کتابفروشی‌ها و تأثیرات شیوع ویروس کرونا بر صنعت نشر کتاب و چگونگی حمایت از این قشر گفتگو می‌شود.

در بخش «یک شعر، یک شاعر» نیز پس از خوانش شعری از حسین منزوی زندگی و آثار وی مرور می‌شود.

گفتگو با گلنسا گلینی‌مقدم دبیر همایش درباره همایش مجازی «ژان مونه» (همایشی با محور کتابخانه های عمومی ایران و اروپا ) بخش دیگری از مجله « ققنوس» است که امروز ورق می‌خورد.

در این برنامه علاوه بر شعرخوانی شاعران، تازه‌ترین رخدادهای ادبی، شناسایی و تحلیل ادبیات کشورهای جهان، ظرفیت‌ها و ظرافت‌های ادبیات عامه و پاسداشت زبان و ادبیات فارسی از زبان کارشناسان خبره و صاحب فن بیان می‌شود.

مجله «ققنوس» ساعت ۱۷ به همت گروه فرهنگ و‌ ادب  به تهیه‌کنندگی مریم مردانی از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز پخش می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است