پخش نسخه رادیویی «سووشون» امشب از رادیو نمایش | خبرگزاری صبا
امروز ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۰

پخش نسخه رادیویی «سووشون» امشب از رادیو نمایش

امشب، نمایش رادیویی «سووشون» به کارگردانی حمید منوچهری از رادیو نمایش پخش می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، نمایش رادیویی «سووشون» بر اساس رمان «سووشون» سیمین دانشور توسط نیما مهر تنظیم رادیویی شده است.

داستان این کتاب در سال‌های جنگ دوم جهانی و ایام نفوذ بیگانگان در جنوب کشور رخ می‌دهد. زری و یوسف ۲ آدم اصلی قصه‌اند، یوسف مردی که همه زندگی‌اش را وقف مبارزه با بیگانگان و خود فروختگان می‌کند و زری که داستان از زبان او نقل می‌شود، زنی است که هر چند همه همتش این است که خانه خود را از تاثیرات محیط بیرون محفوظ نگه‌دارد اما به تدریج با کشف واقعیت‌هایی که در محیط فاسد بیرون می‌گذرد به زنی مبارز و آزادی‌خواه تبدیل می‌شود.

«سووشون» به کارگردانی حمید منوچهری، تهیه‌کنندگی مجید حیدری و با بازی ایوب آقاخانی، شهین نجف‌زاده، امیر منوچهری، مژگان عظیمی، اکبر ملایی، صفا آقاجانی، فریبا متخصص، امیر زنده دلان، فریدون محرابی، امیر عباس توفیقی، مهدی نمینی مقدم، بهرام سروری نژاد، رحمان باقریان، محمد یگانه، پریسا مقتدی، هنگامه محمودی ،افکتوری نرگس موسی پور، صدابرداری: پیروز صدرایی و گویندگی: مهرداد عشقیان، امشب، جمعه بیستم فروردین‌ماه، ساعت ۲۱:۰۰ از رادیو نمایش پخش می‌شود.

داستان «سووشون» که یکی از آثار فاخر ادبیات داستانی ایران است، در شیراز و در سال‌های پایانی جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد و فضای اجتماعی سال‌های ۱۳۲۰ تا ۱۳۲۵ را ترسیم می‌کند و به ۱۷ زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است