واکنش سازندگان «افرا» به شهادت ۲ محیط‌بان/ با مجرمان برخورد کنید | خبرگزاری صبا
امروز ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

واکنش سازندگان «افرا» به شهادت ۲ محیط‌بان/ با مجرمان برخورد کنید

سازندگان «افرا» که از خطرات و مسئولیت محیط‌بانان پرده‌برداری می‌کند، به شهادت 2 محیط‌بان واکنش نشان دادند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی شبکه یک سیما، خبر جنایت قاچاقچیان که منجر به شهادت ۲ محیط‌بان در منطقه‌ای حفاظت شده در استان زنجان با واکنش سازندگان سریال «افرا» روبه رو شد. سریالی که مضمون آن درباره زندگی و حرفه محیط‌بانان است.

سازندگان سریال «افرا» در واکنش به این اتفاق با انتشار متنی اعلام کرده و همچون سایر وجدان‌های آگاه جامعه، متاثر و اندوهگین شدند. طی سالیان سال، هر از گاهی خبرهای دلخراشی از کشته یا مصدوم شدن تعدادی از محیط‌بانان به گوش می‌رسد درحالی که ظاهرا حمایت قانونی برای حفاظت از جان و حریم این محافظان محیط زیست، متناسب و بازدارنده نیستند.

سازندگان «افرا» ضمن محکومیت اتفاق اخیر و درخواست برخورد با مجرمان، امیدوارند با پخش این سریال در آینده نزدیک، نمودی از فداکاری‌های این قشر در حفاظت و کنترل عرصه‌های طبیعی و حیات وحش کشور را شاهد باشیم.

سریال «افرا» تلاش دارد با حضور بازیگران، بخشی از مسئولیت سنگین محیط‌بانان را به تصویر بکشد و افکار عمومی را متوجه مخاطرات این حرفه و ابعاد فداکارهای شاغلانش کند. سریالی که نقش اصلی آن یک محیط‌بان با بازی روزبه حصاری است و به همین بهانه در طول داستان، شاهد دغدغه‌های روزمره این قشر و البته خطر درگیری با شکارچیان غیرمجاز و زخمی‌شدن یا مرگ این عزیزان خواهیم بود.

سریال «افرا» به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه‌کنندگی مشترک مجید مولایی و محمدکامبیز دارابی مراحل پایانی تصویربرداری را در شمال کشور سپری می‌کند.

مهدی سلطانی، پژمان بازغی، روزبه حصاری، مینا وحید، اسماعیل محرابی ،فریبا متخصص، پیام دهکردی، علیرضا آرا، نسرین بابایی، محمد صادقی، هامون سیدی، سارا باقری، مهرداد بخشی، آریا دلفانی، فهیمه مؤمنی، بهمن صادق حسنی و … بازیگران این سریال هستند. «افرا» محصول گروه فیلم و سریال شبکه یک است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است