«نام‌آوران فرهنگ» میزبان یک چهره علمی می شود | خبرگزاری صبا
امروز ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۷

«نام‌آوران فرهنگ» میزبان یک چهره علمی می شود

برنامه «نام‌آوران فرهنگ» پنجشنبه ۱۹ فروردین با حضور ارسلان گلفام عضو هيات علمي دانشگاه تربيت مدرس روی آنتن رادیو فرهنگ می‌رود.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا، ارسلان گلفام عضو هیات علمی گروه زبانشناسی دانشگاه تربیت مدرس است و مدیریت گروه زبانشناسی انتشارات سمت را به عهده دارد. وی همچنین مدیر گروه نحو و رده‌شناسی و معاون آموزشی انجمن زبانشناسی ایران است و در برنامه «نام‌آوران فرهنگ» که به معرفی مفاخر حوزه ادب و هنر اختصاص دارد با وی درباره فعالیت‌ها، برنامه‌ها و آثارش گفتگو می‌شود.

ارسلان گلفام در ۱۳۴۶ در ملایر متولد شد. پس از دریافت مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی در سال ۱۳۶۹، به تحصیل در رشته زبانشناسی در دانشگاه تربیت مدرس پرداخت و سرانجام سال ۱۳۷۷ موفق به کسب عنوان دکتری زبانشناسی از دانشگاه تهران شد.

از آثار وی می‌توان به ترجمه کتاب‌های «تحول زبان» نوشته رابرت لارنس ترسک و «روانشناسی زبان» نوشته دنی استاینبرگ و تألیف «اصول دستور زبان» اشاره کرد.

برنامه «نام‌آوران فرهنگ» پنجشنبه‌‌ها، به تهیه‌کنندگی رکسانا حمیدی و اجرای کارشناسی علی عظیمی‌نژادان ساعت ۲۱ از رادیو فرهنگ روی آنتن می‌رود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است