آنچه باید در مورد تعمیرات مبل بدانید | خبرگزاری صبا
امروز ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۰

آنچه باید در مورد تعمیرات مبل بدانید

اگر به دنبال بهترین تعمیرکاران مبل هستید، با خواندن این گزارش می توانید انتخاب مطمین تری داشته باشید.

به گزارش واحد بازرگانی صبا، تعمیرات مبل برای بسیاری از ما راه کار مناسب تری است چرا که می توان با قیمت مناسب تری مبلمان قدیمی را نو کرد. به خصوص زمانی که چوب مبلمان سالم، محکم و ساخته شده از چوب بهترین درختان است که امروزه دیگر شبیه به آن تولید نمی شود. پس حیف است که آن را بفروشید یا دور بیندازید. تنها با تعویض ابر، فوم، اسفنج و رومبلی می توانید با قیمت مناسبی مبلمان خود را تازه کنید؛ اما تعمیر مبل نیز فوت و فن خود را دارد. در هنگام انتخاب تعمیرکار برای تعمیرات مبل تنها به قیمت فکر نکنید؛ چرا که همیشه قیمت پایین نشانگر کیفیت کار نیست. اگر به دنبال بهترین تعمیرکاران مبل هستید، می توانید در سایت نیازیتو با بهترین های این صنف آشنا شوید. این مقاله نیز، دربردارنده نکاتی مفید در این زمینه است.

تعمیرات تخصصی مبلمان

اگر نیاز به تعمیرات مبل دارید بهتر است قبل از مراجعه به تعمیرکار، نکات زیر را به یاد داشته باشید تا در هنگام مراجعه آن ها را از تعمیرکار بپرسید؛ اما چرا دانستن و پرسیدن این مسائل از تعمیرکار مهم است؟ به این دلیل که گاهی عدم آگاهی مشتری موجب می شود که نکاتی در تعمیر مبذول نگردد. برای مثال تعویض فنرها گاه به دلیل سالم بودن فنرهای قدیمی اعمال نمی شود و تعمیرکار از همان فنرهای پیشین استفاده می کند اما سالم بودن فنر یک طرف قضیه و علاقه شما برای نو شدن فنرها نیز طرف دیگر قضیه است. در ادامه این مطلب به چند نکته اساسی در زمینه تعمیرات مبل اشاره می کنیم:

کار نجاری در تعمیرات مبل

رسیدگی به قسمت چوبی مبلمان تخصص نجار است. یک نجار ماهر به خوبی می داند که چگونه این چارچوب را تعمیر کند. گاه چوب مبل شکسته یا نیاز به سمباده کشی دارد. نجار تمامی قسمت های چوبی را بررسی کرده و با میخ و چسب قسمت های خراب را تعمیر می کند. بعد از رفع تمامی مشکلات اگر مشتری سفارش تغییر رنگ داده باشد، رنگ قبلی را با سمباده های مخصوص پاک و رنگ جدیدی به آن می زند. اگر به دنبال تغییرات زیاد در مبلمان جدیدتان هستید، تغییر رنگ چوب می تواند فکر خوبی باشد.

تعویض فوم و فنرها

اصلی ترین بخش تعمیرات مبل تعویض فوم، اسفنج و فنر آن است. معمولا مبلمان قدیمی بعد از مدتی دچار دفرمه شدن تشک ها و از دست رفتن حالت ارتجاعی فوم می شوند. خانواده هایی که بچه کوچک دارند با مشکل خرابی فنر مبلمان آشنا هستند. البته خرابی فنر یک امر رایج است که معمولا به مرور زمان نیز حاصل می شود.

انتخاب رومبلی

انتخاب و خرید رومبلی شاید لذت بخش ترین قسمت کار باشد. در هنگام انتخاب پارچه برای رومبلی به هماهنگی آن با دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی یا نشیمن توجه نمایید. برای این کار می توانید از طراحان داخلی که در سایت نیازیتو معرفی شده اند کمک بگیرید. خواندن مقالات موجود در سایت در زمینه دکوراسیون داخلی نیز می تواند برایتان مفید باشد.

در حالت کلی اگر اتاق شما کوچک است، بهتر است از رومبلی های ساده با رنگ روشن استفاده کنید. البته انتخاب یک مبل با پارچه متفاوت نیز می تواند بسیار زیبا و خاص باشد. به این معنی که تمام مبل ها با یک نوع پارچه ساده و یکی از تک نفره ها با پارچه گلدار باشد. این مسئله کاملا یک امر سلیقه ای است و به میزان بودجه شما نیز بستگی دارد.

قیمت تعمیرات مبل

در ابتدای مقاله درباره این موضوع گفتیم که تعمیرات مبل شامل موارد متفاوتی می شود که باید قبل از مراجعه به تعمیرکار در مورد آن ها اطلاعات کافی داشته باشید. این کار اصولا نیاز به همکاری نجار، خیاط، تعمیرکار و گاه جوشکار دارد. بنابراین شما باید از همان ابتدا تمام خواسته های خود را به تعمیرکار بگویید تا با برآورد دستمزد بقیه همکاران قیمت نهایی را اعلام کند. البته این مبلغ شامل قیمت پارچه نمی شود چرا که شما رومبلی را بعدا خودتان باید از بازار تهیه کرده و تحویل تعمیرکار دهید. کیفیت کار نیز در تعیین قیمت موثر است. به همین دلیل است که شما باید از تمامی مراحل کار مطلع بوده و از تعمیرکار کار با کیفیت بخواهید.

بهترین تعمیرکاران مبل را از کجا بشناسیم؟

با توضیحاتی که داده شد، اکنون دیگر می دانید که برای تعمیرات مبل باید به سراغ بهترین ها بروید تا کار با کیفیت را ارائه دهند؛ اما چگونه می توان با بهترین تعمیرکاران مبل در تهران و شهرستان های آشنا شد، امروزه اینترنت بستر مناسبی برای جست و جو همه چیز است. شما می توانید با سرچ نام سایت نیازی تو در گوگل از این طریق با بهترین های هر صنفی آشنا شوید.

جمع بندی

تعمیرات مبل نیاز به تخصص بسیاری دارد. برای تعمیر مبل شما چندین صنف مختلف با یکدیگر همکاری می کنند تا دست آخر آن چیزی که مدنظرتان است به دستتان برسد. اگر چهار چوب اصلی مبل نیاز به تعمیرات داشته باشد، نجار حرفه ای باید آن را تعمیر کرده سپس به دست تعمیرکار بسپارد تا فوم و فنر را تعویض کرده و اکنون نوبت خیاط است که پارچه را از شما گرفته و با زدن اندازه ها آن را برای فوم های جدید آماده کند. گاه بنا به درخواست مشتری برای تعویض رنگ چوب، نقاش نیز باید دستی بر این کار ببرد. از این روی شما باید در مورد تمامی این مسائل با تعمیرکار صحبت کرده و قیمت نهایی را جویا شوید. اگر به دنبال بهترین تعمیرکاران با کیفیت کار بالا می گردید، پیشنهاد می کنیم سری به سایت niazito.com بزنید. در نیازیتو شما می توانید بهترین های هر صنف را بشناسید.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است