فرهاد آئیش مهمان محمد صالح علا می‌شود | خبرگزاری صبا
امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۳۱

فرهاد آئیش مهمان محمد صالح علا می‌شود

رادیو تهران جمعه 20 فروردین 1400 در «آب و تاب» میزبان فرهاد آئیش می‌شود.

 

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی رادیو تهران، برنامه «آب و تاب» به گفتگو زنده محمد صالح علاء با نخبگان حوزه فرهنگ و هنر اختصاص دارد، این گپ و گفت شامل بیوگرافی، معرفی آثار، دلایل موفقیت نخبگان و دانسته‌های آن‌ها در حوزه‌های تخصصی‌شان و … است.

معرفی اشخاص و حوزه‌ها هنری و فرهنگی و آشنایی مخاطب با حرفه‌های مختلف به صورت تخصصی، هدف اصلی برنامه «آب و تاب» است و مهمان برنامه جمعه این هفته ۲۰ فروردین هم فرهاد آئیش است.

فرهاد آئیش در سال ۱۳۳۱ در شمیران زاده شد. نام اصلی او فرهاد حشمتی که او نام هنری آئیش را برای خود انتخاب کرده است و همسر او مائده طهماسبی هم بازیگر است. فرهاد آییش دبستان و دبیرستان را در تهران گذراند، سپس به انگلستان و بعد هم به آمریکا سفر کرد و به تحصیل فیلم‌سازی و عکاسی پرداخت. پس از مدتی پرداختن به عکاسی به تئاتر روی آورد. آئیش سال‌هایی از زندگی‌اش را در شهرهای سانفرانسیسکو، واشنگتن، بوستون و برلین گذراند و در این مدت به کارگردانی و بازی در بیش از ۳۰ نمایشنامه به زبان‌های فارسی و انگلیسی پرداخت. او پس از ۲۷ سال در سال ۱۳۷۶ به ایران بازگشت.

از جمله آثار آئیش می‌توان بازی در فیلم دخترشاه پریون، پوپک و مش ماشاالله، شمس العماره، زندگی با چشمان بسته، نصف مال من نصف مال تو، خواستگار محترم و عاشق و… را نام برد. او همچنین نویسنده و کارگردان سریال با جناق ها، تئاتر کمدی شام اول-شام آخر، تئاتر یک رابطه ساده و تئاتر چمدان و… بوده است.

«آب و تاب» با موضوع فرهنگی و هنری و با حضور هنرمندان، جمعه ها ساعت ۲۱ تا ۲۲:۳۰ به طور زنده به تهیه‌کنندگی پروانه طهماسبی از موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف ۱۳۳۲کیلوهرتز پخش می‌شود.

اننتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است