نمایش «خرده نان» حقیقت ما انسان‌هاست | خبرگزاری صبا
امروز ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۴
آناهیتا اقبال نژاد در گفت و گو با «صبا»:

نمایش «خرده نان» حقیقت ما انسان‌هاست

نمایش «خرده نان» به اتفاقی که این روزها در بین انسان‌ها می‌افتد با زبان ساده‌ای اشاره می‌کند
به گزارش «صبا»، آناهیتا اقبال نژاد بازیگر و مدرس که این روزها  در نمایش «خرده نان» بازی می‌کند درباره ویژگی نقش خود در این نمایش در گفت و گو با «صبا» گفت: اگر نقش با من فاصله زیادی نداشته باشد  برایم جذابیتی ندارد و جدا از آن متن نمایشنامه برای من بسیار اهمیت دارد که به چه موضوعی اشاره دارد. هنرمند برای پذیرفتن و ایفای نقش باید ویژگی‌های آن را در جامعه دیده باشد و با توجه دبه مشاهداتی که دارد به نقش خود نزدیک شود.
وی در ادامه افزود: بهترین کمک به هر بازیگری این است که در دنیای واقعیت دنبال نقش خود باشد و اگر مسئله اجتماعی است به نقش‌ها،تنش ها و انسان‌ها توجه داشته تا نقش خود را پیدا کند.
اقبال نژاد دباره ویژگی بارز نقش خود گفت: در نمایش «خرده نان» نقش زنی را دارم که سعی می‌کند همه چیز زندگی را کنترل کند ولی برخلاف تصور که دارد همه چیز تحت کنترل او نیست و ماجرایی در زندگی رخ می‌دهد که برای بیننده جذاب است.
آناهیتا اقبال نژاد درباره تجربه کاری خود با رضا بهبودی و کوروش سلیمانی گفت: نمایش «خرده نان» تجربه بسیار دلنشینی است از همکاری با دو هنرمند حرفه‌ای. کوروش سلیمانی هنرمند بسیار با دانش و فهیم و خردمند است و من از این تجربه بسیار لذت بردم.
جناب رضا بهبودی از حرفه‌ای های عرصه تئاتر هستند و طبیعتا کار کردن با انسان حرفه ای این حس را به مقابل منتقل می‌کند که تو درکنا کسی بازی می‌کنی  که مثل خودت است و قرار است بهترین لحظات سپری شود و وقتت را هدر نمی‌دهی و به کیفیت زندگیت اضافه می‌شود.
وی در پایان گفت: نمایش«خرده نان» یک نمایش بسیار ارزشمند است که ساختار ساده‌ای دارد و حرف ارزشمندی را در این روزگار می‌زند که حرف این روزهای همه ماست. بر همین اساس با جان و دل بازی می‌کنیم.
گفتنی است، نمایش «خرده نان» به کارگردانی کوروش سلیمانی و نویسندگی لویی کالافرت و با بازی رضا بهبودی و آناهیتا اقبال نژاد از ۱۶ آذر در سالن سایه روی صحنه رفته است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است