همایش دوسالانه عطار نیشابوری به صورت مجازی برپا می‌شود | خبرگزاری صبا
امروز ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۸

همایش دوسالانه عطار نیشابوری به صورت مجازی برپا می‌شود

همایش علمی– فرهنگی دوسالانه شیخ فریدالدین عطار نیشابوری به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو – ایران، با مشارکت کمیسیون ملی یونسکو-ایران و به همت معاونت استانداری و فرمانداری ویژه، شهرداری و موسسه آموزش عالی سبحان نیشابور همایش علمی– فرهنگی (مجازی) دوسالانه شیخ فریدالدین عطار نیشابوری به نام «سایه در خورشید» ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ از ساعت ۲۱ تا ۲۲:۳۰، در بستر فضای مجازی: (https://www.skyroom.online/ch/sobhan۹۶۳۸۵۲/sayehdarkhorshid) برگزار خواهد شد.

این همایش با پیام حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو – ایران، غلام‌عباس ارباب خالص، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان، و ناجی باکرجی، رییس بارگاه مولانا از ترکیه، آغاز به کار می‌کند.

در همایش «سایه در خورشید»، عبدالمهدی مستکین مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو – ایران در جوار آرامگاه حافظ سخنرانی خواهد کرد.

همچنین از دیگر سخنرانان این همایش، سیده شکوفه اکبرزاده نویسنده و پژوهشگر از افغانستان، رضا اشرف‌زاده عطارشناس و سید اختر حسین رییس موسسه مطالعات فارسی هند هستند.

شیخ فریدالدین عطار نیشابوری حکیم، عارف و شاعر بلندآوازه ایرانی سده‌های ششم و هفتم هجری است که آثار او مانند «الهی‌نامه»، «منطق‌الطیر»، «تذکره الاولیاء» و… از جایگاه مهمی در عرصه فرهنگ و ادب ایران و جهان برخوردار است.

کمیسیون ملی یونسکو – ایران در راستای رسالت ذاتی خود موفق شد نام این اندیشمند را در فهرست نکوداشت‌های ۲۰۲۱ – ۲۰۲۰ یونسکو ثبت کند.

مخاطبان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به صفحه اینستاگرام این همایش به نشانی @sayehdarkhorshid مراجعه کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است