افتتاح کتابخانه مرکزی شیروان در ۱۸ فروردین | خبرگزاری صبا
امروز ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

افتتاح کتابخانه مرکزی شیروان در ۱۸ فروردین

کتابخانه مرکزی شیروان در استان خراسان شمالی پس از حدود ۱۰ سال در ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در ادامه رویکرد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در تکمیل و بهره‌برداری از کتابخانه‌های مرکزی کشور، کتابخانه مرکزی شیروان در استان خراسان شمالی ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.

زمین این کتابخانه از سال ۱۳۹۰ از سوی شهرداری شیروان در اختیار نهاد کتابخانه‌ها قرار گرفته است و پروژه ساخت آن از همان سال در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع با زیربنای ۲۷۵۰ مترمربع در سه طبقه آغاز شد و پس از تغییر چندین پیمانکار توسط شهرداری به مرحله افتتاح و بهره‌برداری رسیده است.

کتابخانه مرکزی شیروان شامل بخش‌هایی چون مخزن اصلی، آمفی تئاتر، پژوهش‌سرا، سالن‌های مطالعه، بخش نشریات، اتاق کنفرانس، بخش مرجع، نابینایان و کودکان است.

هم اکنون ۱۰ باب کتابخانه شهری و روستایی با زیربنای هزار و ۹۱۳ متر مربع در شیروان دایر است. از این تعداد پنج باب در شیروان، لوجلی، زیارت و قوشخانه و پنج باب نیز در روستاهای خانلق، حسین آباد، زوارم، دوین و رباط فعالیت دارند.

برای اتمام این پروژه بیست و چهار میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، دوازده میلیارد ریال از محل بودجه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و شش میلیارد و پانصد میلیون ریال نیز از محل اعتبارات تملک استانی برای این کتابخانه هزینه شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است