کتاب سه فصلی «فلسقه تربیتی امام موسی صدر» آنلاین نقد می‌شود | خبرگزاری صبا
امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۴

کتاب سه فصلی «فلسقه تربیتی امام موسی صدر» آنلاین نقد می‌شود

نشست نقد کتاب «فلسفه تربیتی امام موسی صدر» نوشته معصومه عبدلی به صورت آنلاین از آپارات و اینستاگرام پخش می‌شود.

به گزارش صبا، نشست نقد کتاب «فلسفه تربیتی امام موسی صدر» نوشته معصومه عبدلی با همکاری موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر و انتشارات علمی و فرهنگی در روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱ صبح با حضور عبدالله نصری، خسرو باقری، محمدرضا زائری و معصومه عبدلی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

در معرفی این کتاب آمده است: «کتاب «فلسفه تربیتی امام موسی صدر» نوشته معصومه عبدلی به همت انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است. این کتاب مشتمل بر چهار فصل است.

در فصل اول به مبانی انسان‌شناسانه امام موسی صدر پرداخته شده و بر ۲ مبنای شاخص در اندیشه صدر یعنی انسان‌محوری و اجتماع‌محوری تاکید می‌شود و ویژگی عمل‌گرایی صدر به نحوی مفصل مورد بحث قرار می‌گیرد.

در فصل دوم شاخصه‌های مهم رفتاری صدر یعنی هویت‌بخشی به شیعیان، همزیستی مسالمت‌آمیز با دیگران و وحدت‌طلبی مطرح شده و به روش‌های تربیتی صدر در تحقق این ویژگی‌ها اشاره می‌شود.

در فصل سوم به فلسفه تربیتی صدر پرداخته شده و بر اساس آن‌چه از مبانی فکری صدر در فصل اول و شاخصه‌ها و روش‌های تربیتی او در فصل دوم آمده است، مبانی و اصول و روش‌های تربیتی برای نظام تعلیم و تربیت تبیین می‌شود.

در فصل چهارم نیز جمع‌بندی و نتیجه‌گیری از مباحث فوق ارائه می‌شود.»

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است