خاطرات ایتالو کالوینو در «جاده سن جووانی» | خبرگزاری صبا
امروز ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۰
معرفی کتاب؛

خاطرات ایتالو کالوینو در «جاده سن جووانی»

کتاب «جاده سن جووانی» نوشته ایتالو کالوینو با ترجمه فرزام پروا توسط انتشارات نگاه به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار ادبیات خبرگزاری صبا، کتاب «جاده سن جووانی» به قلم ایتالو کالوینو با ترجمه فرزام پروا از سوی انتشارات نگاه منتشر شد.

در این کتاب کالوینو به مرور خاطراتش می‌پردازد، از روانکاوی روابطش با پدر و مادر در کودکی، از وسواس مادام‌العمرش در مورد سینما، از خاطره نبردهای پارتیزانی، تا خاطره خالی کردن سطل زباله در میان سالگی می گوید.

این اثر که برای نخستین بار به زبان فارسی درمی‌آید به قول نشریه آبزرور: «کتابی است مالامال از نثر زیبا و هنرمندانه کالوینو، مشحون از طنز زیرپوستی و پرسش‌گری مدام او از نویسندگی و خاطرات خودش.»

در قسمتی از متن این کتاب می‌خوانیم: «می‌بینید که چطور راهمان از هم جدا شد، راه پدرم و راه من. گرچه من تا حدی به او رفته بودم. چون که در مورد اینکه چه چیزی راه است، راه پدرم را جستجو کرده بودم، تازه اگر درنیایم که تکرارش کرده بودم، اما در اعماق یک دیگری دیگر کنده بودم، جهان فرازین (یا جهنم) آدم بودن، آخر بگویید چشمان من در آن مشعل‌های نیمه فروزان شب (جایی که سایه یک زن در داخلش ناپدید می‌شد) دنبال چه می‌گشت جز در نیمه باز، تابلوی سینمایی که از جلویش می‌گذشتم، صفحه‌ای که ورق می‌خورد و به دنیایی ختم می‌شد که در آن تمام کلمه‌ها و اشکال به واقعیت می‌پیوستند، حاضر می‌شدند، به عنوان تجربه خودم، نه به عنوان پژواکی از پژواکی از پژواک کس دیگر.»

کتاب «جاده سن جووانی» در نوبت چاپ اول و ۱۴۱ صفحه با قیمت ۳۰۰۰۰ تومان روانه بازار کتاب شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است