یک نامه‌ عاشقانه برای زندگی از طرف متیو مک‌کانهی | خبرگزاری صبا
امروز ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۰
معرفی کتاب؛

یک نامه‌ عاشقانه برای زندگی از طرف متیو مک‌کانهی

کتاب «چراغ سبزها» نوشته متیو مک‌کانهی با ترجمه سمانه پرهیزکاری از سوی نشر میلکان روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار ادبیات خبرگزاری صبا، کتاب «چراغ سبزها» نوشته متیو مک‌کانهی است که با ترجمه سمانه پرهیزکاری توسط نشر میلکان منتشر شده است.

«چراغ‌‌سبزها» نوشته‌ متیو مک‌کانهی، بازیگر مشهور و برنده‌ جایزه‌ اسکار، کتابی‌ست پر از داستان‌های جالب، جمله‌های حکیمانه و درس‌هایی از زندگی که از دلِ سختی‌ها به وجود آمده‌اند و همگی از راز زندگی همراه با رضایت و شادی قلبی می‌گویند.

«چراغ‌سبزها» یکی از بهترین کتاب‌های ۲۰۲۰ به انتخاب گاردین، آمازون، نیویورک‎ تایمز و… بوده است.

مارک منسن نویسنده  «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها» و «اوضاع خیلی خراب است» درباره این کتاب می‌گوید: «کتابی صادقانه و برآمده از دل که متیو مک‌کانهی در آن از ما دعوت می‌کند با او همراه شویم و درس‌هایی را که از زندگی گرفته سبک ‌سنگین کنیم تا بفهمیم هدف از زندگی به‌هیچ‌وجه برنده‌شدن نیست، بلکه درک ‌کردنِ آن است.»

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم: «پنجاه سال است که در این زندگی‌ام، چهل‌و‌دو سال است که سعی می‌کنم معمای آن‌را حل کنم، و سی‌و‌پنج سال است که از سرنخ‌هایی که برای حل آن پیدا می‌کنم یادداشت برمی‌دارم؛ یادداشت‌هایی درباره‌ موفقیت‌ها و شکست‌ها، شادی‌ها و غم‌ها، چیزهایی که باعث شگفتی‌ام شده‌اند و چیزهایی که به خنده‌ام انداخته‌اند. سی‌و‌پنج سال فهمیدن، به‌خاطر‌سپردن، تشخیص‌دادن، جمع‌کردن، و نوشتنِ چیزهایی که برایم تکان‌دهنده یا جذاب بوده است. این‌که چطور عادل باشم… چطور استرس کم‌تری داشته باشم… چطور خوش بگذرانم… چطور کم‌تر به آدم‌ها آسیب بزنم… چطور آدم خوبی باشم… چطور چیزی‌ را که می‌خواهم به دست بیاورم… چطور در زندگی به معنا برسم… چطور خودِ واقعی‌ام باشم.

همیشه می‌نوشتم تا بتوانم فراموش کنم. فکر‌کردن به بازنگری در زندگی و افکارم آزاردهنده بود. گمان نمی‌کردم از حملِ این زندگی و افکار لذت ببرم. اخیرا جرات پیدا کرده‌ام به نوشته‌هایم در این سی‌و‌پنج سال ــ درباره‌ کسی‌که پنجاه سال بوده‌ام ــ نگاهی بیندازم. و می‌دانید چه شد؟ بیش‌تر از چیزی‌ که فکر می‌کردم از بودن در کنار خودم لذت بردم. خندیدم… گریه کردم… فهمیدم بیش‌تر از حد انتظارم لحظه‌ها را به خاطر دارم… و کم‌تر فراموش کرده‌ام.

این یک نامه‌ عاشقانه است: برای زندگی.»

کتاب «چراغ سبزها» ۳۲۰ صفحه و ۸۰۰۰۰ تومان قیمت دارد.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است