واکنش رامین بحرانی به نامزدی اسکارش/ کاش نویسنده رمان هم نامزد می‌شد | خبرگزاری صبا
امروز ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۸

واکنش رامین بحرانی به نامزدی اسکارش/ کاش نویسنده رمان هم نامزد می‌شد

رامین بحرانی کارگردان ایرانی آمریکایی به اعلام خبر اولین نامزدی جایزه اسکار زندگی اش واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از آپ راکس، رامین بحرانی کارگردان ایرانی آمریکایی که پیش تر جایزه اسپیریت را به دست آورده بود، حالا برای فیلم «ببر سفید» نامزد جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی شده است، او درباره بزرگترین افتخار زندگی اش تا به این لحظه مصاحبه ای انجام داده است.

در بخشی از این گفتگو بحرانی در پاسخ به این پرسش که تا چه اندازه افتخار می کند در همان بخشی که «بورات ۲» نامزد جایزه اسکار شده او هم نامزد شده است، می گوید: زیاد به این موضوع فکر نمی کنم، نویسنده های درخشان زیادی وجود دارد. این لیست که حالا منتشر شده فقط یک فهرست شگفت انگیز از نام های این چنینی است و من از این بابت خوشحالم.

بحرانی درباره رمانی که فیلم را از روی آن ساخته نیز تشریح می کند: یک رمان متحیرکننده است، راستش را بگویم احساس می کنم باید نویسنده کتاب را هم نامزد جایزه کنند. ای کاش آراویند آدیگا (نویسنده) هم می توانست نامزد جایزه اسکار شود.

بحرانی در جای دیگری از این گفتگو از چگونگی ساخت این فیلم با عوامل هندی و اینکه زبان هندی بلد است، بیان می کند: من هندی صحبت نمی کنم، من یک ایرانی آمریکایی هستم. سه سال در ایران زندگی کردم زبان مادرم هم فارسی است بنابراین بعضی کلمات زبان هندی را می فهمم زیرا بعضی واژه های اردو در زبان هندی وجود دارد که من متوجه آنها می شوم.

رامین بحرانی در ادامه این مصاحبه عنوان می کند: ۹۹ درصد عوامل فیلمش هندی بوده اند.

او همینطور تاکید کرد که در مرحله اقتباس فیلمنامه با دو نفر به صورت تنگاتنگ کار می کرده که یکی از آنها موکول دیورا تهیه کننده هندی و دیگری بهاره عظیمی همراه همیشگی اش که در نوشتن فیلمنامه های قبلی نیز با او کار کرده، بوده اند.

فیلمنامه نویس و کارگردان فیلم «۹۹ خانه» می گوید: ما به دلیل شباهت میان ایران و هند درک زیادی از فرهنگ موضوع فیلم داشتیم.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است