مرکز گسترش مجری تولید آثار مستند سینمایی با موضوع زیارت شد | خبرگزاری صبا
امروز ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۵

مرکز گسترش مجری تولید آثار مستند سینمایی با موضوع زیارت شد

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در آخرین روزهای اسفندماه با موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تفاهم‌نامه تولید مشترک امضا کرد.
به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، یکشنبه ۲۴ اسفندماه، محمد حمیدی‌مقدم مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در دیدار با امیر مهدی حکیمی مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی علاوه بر گفتگو درباره سینمای مستند و مباحث مرتبط، برای تولید مستندهایی در حوزه هنر، معماری، مسائل فرهنگی، مذهبی و اجتماعی تفاهمنامه همکاری‌های مشترک امضا کرد. محمد شکیبانیا معاون مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هم در این دیدار حضور داشت.
ارتقای فرهنگ زیارت، معرفی گنجینه‌های هنر و معماری آستان قدس رضوی و مشاهیر و شخصیت‌های مدفون در حرم مطهر، روایت‌های تاریخی مشهد به عنوان یک شهر زیارتی و بررسی مردم‌شناسانه رفتارهای زیارتی از اهداف این تفاهمنامه است.
بر اساس این قرارداد مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مجری تولید آثار است و موسسه آفرینش‌های هنری مسئولیت محتوایی و تعیین موضوع، عضویت در شورای نظارت و بررسی آثار را بر عهده خواهد داشت. تا پایان سال ۱۴۰۰ از مجموعه آثار مستند سینمایی ساخته شده در این حوزه رونمایی خواهد شد.
آستان قدس رضوی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دی‌ماه سال ۹۸ برای تولید آثار سینمایی تفاهمنامه‌ای امضا کرده بودند و همکاری آستان قدس رضوی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در ادامه همان تفاهم‌نامه است.
انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است