اجرای پویش «کتاب در حرکت» در نوروز | خبرگزاری صبا
امروز ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۴

اجرای پویش «کتاب در حرکت» در نوروز

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فرناز محمدی معاون اداره کل فراهم‌آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از تداوم اجرای طرح پویش «کتاب در حرکت» که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران راه اندازی شده بود، در ایام نوروز خبر داد.

فرناز محمدی معاون اداره کل فراهم‌آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بیان کرد: پویش «کتاب در حرکت» از آبان ماه سال جاری با تاکید بر رسالت سازمان اسناد و کتابخوانی ملی ایران مبنی بر گسترش و توسعه فرهنگ کتابخوانی در کشور عملیاتی شد و قرار است در ادامه مسیر پویش «کتاب در حرکت» ۱۴هزار جلد کتاب را در اختیار شهرداری تهران برای بهره‌مندی و مطالعه شهروندان قرار دهد.

وی ادامه داد: با توجه به ادامه دار شدن بحران کرونا در نوروز ۱۴۰۰ و تاکید بر قرنطینه خانگی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بی‌تردید کتابخوانی در گذراندن اوقات فراغت می‌تواند بسیار مفید و موثر واقع شود.

وی ادامه داد: برهمین اساس طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران این منابع فرهنگی را در ۳۴ کتابخانه از مناطق ۲۲گانه تهران توزیع می‌کند و افراد با مراجعه به کتابخانه‌ها می‌توانند از منابع موجود به صورت رایگان بهره‌مند شوند و به منظور تداوم این پویش می‌توانند کتاب‌های خود را به دیگران اهدا کنند تا این چرخه ادامه یابد.

محمدی در ادامه تاکید کرد: در این پویش از خانواده‌های ایرانی درخواست می‌شود تا کتاب‌های خوانده شده خود را به کتابخانه ملی ایران تحویل دهند تا از این طریق علاوه بر تکمیل گنجینه ملی ایرانیان در کتابخانه ملی،‌ از این کتاب‌ها در امر ترویج همگانی کتاب‌خوانی و اهدا به کتابخانه‌های سراسر کشور به ویژه مناطق کم برخوردار استفاده شود.

وی یادآور شد: گروه مبادله و اهدای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مسئولیت ساماندهی این پویش را به عهده دارد و در کنار تکمیل منابع سازمان و نگهداری این کتاب‌ها برای همیشه برای بهره‌مندی اصحاب علم و دانش، منابع مازاد را در اختیار سایر کتابخانه‌های سراسر کشور  قرار می‌دهد تا این منابع مجدد در چرخه اطلاع رسانی قرار گیرند.

معاون اداره کل فراهم‌آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ادامه از اجرای طرح «اهدای سیار» در راستای پویش «کتاب در حرکت» خبر داد و خاطرنشان کرد: در این طرح که با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران انجام می‌شود، تعداد ۴ کتابخانه اتوبوسی سیار برای چهارناحیه شمال، جنوب، شرق و غرب تهران در نظر گرفته شده  که ضمن توزیع کتاب میان هموطنان، برنامه‌های عیدانه ویژه‌ای برگزار می‌کند.

علاقه‌مندان برای دریافت کتاب‌های اهدایی می‌توانند به کتابخانه‌های امیرکبیر، علامه طرشتی (ره)،علامه امینی (ره)، شیخ اشراق، لویزان، فردوس،سرو، اندیشه، گلستان، شقایق، علامه طباطبایی(ره)، عطارنیشابوری، رازی،آیت الله طالقانی، امام خمینی (ره)، ابن سینا، خاوران، شهید فهمیده، شهید مهدی طارمی، دکترحسابی، استادحکیمی، ۱۵خرداد، مهر،۱۳آبان، شیخ صدوق (ره)، استاد معین، مسجدالنبی، پندار، سیدالشهداء، دکتر معتمدنژاد (رسانه)، خانواده،هدی، آفتاب و فناوری اطلاعات(IT)، مراجعه کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است