چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون فراخوان داد/ برگزاری در تیرماه ۹۹ | خبرگزاری صبا
امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۸

چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون فراخوان داد/ برگزاری در تیرماه ۹۹

فراخوان چهارمین رویداد ایده‌آزاد اسباب‌بازی از سوی اداره‌کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش صبا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فراخوان چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون برای گردهمایی طراحان، تولیدکنندگان، دست‌اندکاران، صاحب‌نظران و علاقه‌مندان این حوزه‌ی اقتصادی- فرهنگی در بهار و تابستان سال ۱۴۰۰ منتشر شده است.

رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی بهانه‌ای برای تعامل سازنده، ایجاد بستر رشد و پویایی طراحان و ایده‌پردازان عرصه اسباب‌بازی در کشور است که در پنج گام به‌ دنبال به ثمر نشستن اندیشه و کار جوانان خلاق ایرانی در حوزه اسباب‌بازی و سرگرمی، معرفی ایده‌های‌شان به صنعت اسباب‌بازی و گام موثر در تجاری‌سازی این ایده‌ها است.

در گام نخست، ایده‌پردازان و طراحان باید در بازه زمانی ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ تا اول اردیبهشت ۱۴۰۰ با مراجعه به وبگاه رویداد ایده‌آزاد به نشانی ideaazad.ir و مطالعه شرایط عمومی شرکت، اقدام به ثبت‌نام و بارگذاری ایده‌ اولیه خود کنند.

گام دوم گزینش ایده‌ها است که در این مرحله از میان ایده‌های رسیده به دبیرخانه رویداد، ایده‌هایی که از نظر هیات انتخاب قابلیت ارتقا، تکمیل و ارایه به بازار داشته باشد انتخاب و به مرحله بعد راه می‌یابد.

در مرحله سوم نیز ایده‌پردازان منتخب در نشست توجیهی که روز ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ به ‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد با شیوه‌ اجرای برنامه، شرایط حضور در ایده‌آزاد، مراحل پیش‌شتاب‌دهی و شتاب‌دهی طرح‌‌ها و مسایل حقوقی این فرایند آشنا می‌شوند.

در گام چهارم، ایده‌‌هایی که مراحل کارشناسی تخصصی را به پایان رسانده‌اند و آماده فرایند تجاری‌سازی و تولید هستند در روز برگزاری رویداد، در حضور تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران ارایه و مورد تجلیل و حمایت قرار خواهد گرفت.

در همین حال در پنجمین گام، ایده‌های منتخبی که از بسترهای ارایه این رویداد ملی استفاده کنند و به تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و حامیان معرفی شده‌اند حمایت لازم برای تجاری‌سازی و تولید را دریافت می‌کنند.

بر اساس فراخوان مرحله نهایی چهارمین رویداد ملی ایده آزاد اسباب‌بازی روز ۱۵ تیر ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

ثبت‌نام و فرایند شتاب‌دهی ایده‌ها برای ایده‌پردازان از سوی کانون رایگان است و این دوره از رویداد با رویکرد اسباب‌بازی‌های شناختی و حمایت ستاد توسعه فناوری‌ها و علوم‌شناختی همراه خواهد بود.

چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد به عروسک‌های ملی و بومی نگاه ویژه خواهد داشت و در بخش اختصاصی به برگزاری کارگاه‌های ویژه با حضور متخصصان داخلی و خارجی اهتمام می‌ورزد.

علاقه‌مندان برای آگاهی بیشتر از شرایط و مقررات چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی می‌توانند به پایگاه خبری کانون به نشانی kanoonnews.ir و وبگاه رویداد ایده‌آزاد به نشانی ideaazad.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است