چه کسی از آخوندها می‌ترسد؟ | خبرگزاری صبا
امروز ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۲

چه کسی از آخوندها می‌ترسد؟

مجموعه نمایش رادیویی «چه کسی از آخوندها می ترسد؟» با طرح و ایده مدیر رادیو نمایش از امشب روی آنتن شبکه رادیویی نمایش می‌رود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش درباره ایده اولیه نمایش رادیویی «چه کسی از آخوندها می‌ترسد؟» که از امشب ۲۳ اسفندماه روی آنتن شبکه رادیویی نمایش می‌رود، گفت: «چه کسی از آخوندها می ترسد؟» در ابتدا یک فیلمنامه بود که آن را سال ۸۹ نوشتم و کار استراتژیکی محسوب می شود و بعد از مدتی آن را در سال ۹۱ بازنویسی کردم.

سوهانی با اشاره به اینکه نمایش رادیویی این اثر توسط مجید دیندار تنظیم رادیویی شده است، افزود: این کار ایده‌های خاص و متفاوتی در روند داستان دارد که در آن با جسارت، بعضی از خط قرمزها، خودسانسوری‌ها و تابوهایی که در سازمان شکل گرفته است را کنار گذاشتیم.

وی تاکید کرد: طنز، مقوله خاصی است و در این سال‌ها تولید آثار این‌چنینی درگیر محافظه‌کاری شده یا خیلی سطحی شده‌اند، بنابراین سعی کردیم این کلیشه‌ها و تابوهای خود ساخته را کنار بگذاریم و یک کار طنز به معنای واقعی آن هم طنز استراتژیک که مستقیم به رویدادهای سیاسی و شرایط اجتماعی واکنش نشان داده را تولید کنیم.

سوهانی در پایان عنوان کرد: در رادیو تلویزیون ایران ما کم‌تر کاری را داشتیم که وارد این موضوع بشود و به نوعی طنز سیاسی– اجتماعی باشد که امیدوارم برای مخاطبان نیز جذاب باشد.

مجموعه طنز رادیویی «چه کسی از آخوندها می ترسد؟» بر اساس فیلمنامه‌ای از محسن سوهانی با تنظیم رادیویی مجید دیندار، به کارگردانی ایوب آقاخانی، تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، صدابرداری مجید آیینه، افکتوری سعید نعمتیان، گویندگی مهرداد عشقیان و با هنرمندی فریدون محرابی ، جواد پیشگر، صفا آقاجانی، حمید یزدانی ابیانه، احمد هاشمی، نوشین حسن زاده، محمد سعید سلطانی، عبدالعلی کمالی، امین بختیاری، حمیدرضا هدایتی از امشب شنبه ۲۳ اسفند ماه، هر شب ساعت ۲۲:۰۰ به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است