امروز ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۹

هفته تئاتر ایران در روسیه

هفته تئاتر ایران همزمان با روز جهانی تئاتر در شهر مسکو اجرا خواهد شد.

به گزارش «صبا»، این رویداد فرهنگی و هنری برای نزدیکی بیشتر فرهنگ ایران و روسیه و شناخت بهتر تاتر ایران از ۲۸ مارچ ۲۰۱۹ برابر با ۷ فروردین ۱۳۹۸ به مدت یک هفته در شهر مسکو برگزار خواهد شد.

سولماز همت زاده مدیریت برگزاری هفته تاتر ایران در مسکو در مورد زمان و چگونگی برگزاری  برنامه های این هفته گفت: این هفته تاتر توسط “مرکز فرهنگ موسیقیایی ملل کنسرواتوری چایکفسکی مسکو” و با همکاری “تاتر اوکولا” از ۷ تا ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ با اجرای کنسرت موسیقی سنتی
و اجرای هنرمندان نمایش های ایینی سنتی از جمله تغذیه نقالی سیاه بازی و…. افتتاح خواهد شد.
و سپس  اجرای چهار نمایش از ایران در چهار شب و یک اثر مشترک بین ایران و روسیه با بازیگران روس و ایران نیز در این هفته به اجرا در خواهد امد.
مدیر برگزاری هفته تاتر ایران در روسیه در مورد چگونگی  انتخاب نمایش ها برای اجرا در این هفته تاتر و کار مشترک بین ایران و روسیه و نام گروه های انتخابی گفت : یک گروه سه نفره در یک سال گذشته اجراهای گروه های نمایشی را در حال رصد کردن هستند و از بین آنها چهار گروه انتخاب خواهد شد که نام آنها در هفته های آینده اعلام خواهد شد. در مورد کار مشترک نیز در حال تمرین هستیم که چند بازیگر ایرانی و روس در این پروژه حضور دارند.
سولماز همت زاده با اشاره به اینکه در سال گذشته پروژه از سیب سرخ تا ابی دریا را در روز جهانی تیاتر با اجرای یک گروه تیاتر و موسیقی در شهر مسکو برگزار کرده است. با همفکری و استقبال مرکز فرهنگ موسیقیایی “ملل کنسرواتوری چایکفسکی مسکو” و تاتر”اوکولا” تصمیم گرفته شد این بار هفته تاتر ایران را همزمان با روز جهانی تاتر در شهر مسکو برگزار کنیم.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است