حضور ایران در کنار ۷۱ کشور در ششمین دوره فلوشیپ استانبول | خبرگزاری صبا
امروز ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

حضور ایران در کنار ۷۱ کشور در ششمین دوره فلوشیپ استانبول

357 شرکت کننده از  71 کشور در دوره فلوشیپ استانبول شرکت می‌کنند.

 

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در ششمین دوره فلوشیپ استانبول که از ۱۹ تا ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ برگزار می شود، ۳۵۷ شرکت کننده از  ۷۱ کشور حضور دارند تا به تبادل رایت کتاب بپردازند.

با در نظرگرفتن اهمیت توسعه دیپلماسی فرهنگی و معرفی ظرفیت‌های نشر جمهوری اسلامی ایران از طریق کتاب و نشر مکتوب که همواره در زمره سیاست‌های کلان نظام و رسالت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است، خانه کتاب و ادبیات ایران با دعوت رسمی مجریان فلوشیپ استانبول برای شرکت در این رویداد بین المللی حضور دارد.

بخش بین الملل خانه کتاب و ادبیات ایران برای نیل به اهداف کلان و بهره‌وری از این رویداد، ضمن شرکت در دو بخش فیزیکی و مجازی این برنامه، ۱۸ دیدار رسمی حضوری و غیرحضوری با مقامات اجرایی فلوشیپ و طرح تدای ترکیه، مدیران آژانس های ادبی از کشورهای فرانسه، فنلاند، ترکیه و ناشران متنوعی از کشورهای مصر، قطر، لبنان، سوریه، پاکستان، آذربایجان، هند، چین، اندونزی، ایتالیا، فرانسه، مکزیک، مسکو، غنا و کنیا را در راستای توسعه تبادل نشر با کشور ایران پیش بینی کرده است.

فلوشیپ استانبول یکی از رویدادهای نوظهور اما مطرح در صنعت نشر جهان است که در پنج سال اخیر به صورت مستمر برگزار می‌شود و هدف از این برنامه، ایجاد بستری برای ناشران جهان به منظور تبادل رایت کتاب است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است