تدارک ۸۱ شبکه استانی برای مقابله با شیوع کرونا با تولید برنامه‌های آموزشی | خبرگزاری صبا
امروز ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۵

تدارک ۸۱ شبکه استانی برای مقابله با شیوع کرونا با تولید برنامه‌های آموزشی

معاون امور استان‌های صداوسیما در دیدار سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، ضمن تشریح آخرین اقدامات این معاونت از آمادگی 81 شبکه استانی برای مقابله با شیوع کرونا در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، نشست تببین آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور و تمهیدات نوروزی با حضور علی دارابی معاون امور استان‌های صدا و سیما و علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار شد.

علی دارابی معاون امور استان‌های صدا و سیما در این نشست با بیان اینکه کادر درمان مجاهدان خط مقدم تامین امنیت در حوزه سلامت و بهداشت هستند، ابراز کرد: همه ما قدردان زحمات و مجاهدت‌های تاریخی کادر درمان و تک تک پرسنل بیمارستانی و بهداشتی هستیم.

وی افزود: خداوند را شاکریم که در زمینه کنترل و مقابله با بیماری کرونا، پرچم ایران اسلامی در دنیا بلند و پرآوازه است و در این حوزه عملکرد موفقی داشته‌ایم.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با بیان اینکه شاهد مسابقه بزرگ مواسات و همدلی و رسیدگی به محرومان و درماندگان طی یک سال اخیر و در سراسر کشور بوده‌ایم، مطرح کرد: در پی سخنان رهبر انقلاب در این زمینه، گروه‌های مردمی و جهادی پای کار آمدند و با همراهی مسئولان و دستگاه‌های ذیربط، حماسه‌ آفریدند.

دارابی با بیان اینکه چنین حرکتی در دنیا بی نظیر بود، خاطرنشان کرد: مردم ایران از این آزمون سربلند بیرون آمدند و امیدواریم در ادامه هم با همراهی همه اقشار و تلاش بیشتر مسئولان ذیربط، شاهد شکست کامل کرونا و بازگشت به زندگی عادی باشیم.

وی گفت: ۸۱ شبکه رادیویی و تلویزیونی در مراکز استان‌ها فعال هستند و برنامه‌های گوناگونی را در قالب‌های مختلف تولید و روانه آنتن می‌کنند که بسیاری از آن ها از شبکه‌های سراسری هم پخش می‌شود.

دارابی با بیان اینکه این ظرفیت گسترده محملی برای مقابله با کرونا بوده است، تصریح کرد: از همه این توانمندی و پتانسیل برای مقابله با کرونا و در حوزه‌های مختلف پیام‌رسانی، آموزش و تجلیل از فعالان حوزه سلامت بهره گرفته شده است ضمن اینکه برنامه‌های ویژه‌ای در همین زمینه‌ها برای نوروز ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است.

معاون امور استان‌های رسانه ملی در پایان ضمن تشکر از سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همه مدیران و کارکنان این وزارتخانه و مراکز درمانی و بهداشتی عنوان کرد: از خداوند بزرگ آرزوی سلامتی و عزتمندی برای مجموعه کادر درمان کشور داریم.

مدیریت مقابله با کرونا بدون کمک صدا و سیما امکان پذیر نبود

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن قدردانی از تلویزیون، عبدالعلی علی عسکری رییس سازمان صداوسیما و علی دارابی معاون امور استان‌های این سازمان که از ابتدای شیوع بیماری کرونا برای مقابله با آن پیشگام شده‌اند، مطرح کرد: صدا و سیما و به ویژه شبکه‌های استانی در این زمینه، سنگ تمام گذاشتند به طوری که می‌توان گفت مدیریت مقابله با کرونا بدون کمک و نقش صدا و سیما امکان‌پذیر نبود.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به برنامه ریزی های صورت گرفته در ستاد اشاره کرد و با بیان اینکه افراد زیر ۱۶سال، نیازی به واکسن ندارند و واکسن به گروه‌های مشخص تزریق می‌شود، گفت: امیدوار هستیم که از ابتدای مهر ۱۴۰۰، بتوانیم مدارس و دانشگاه ها را به صورت حضوری برگزار کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین تصریح کرد: هیچ یک از مسئولان کشور از واکسن استفاده نکرده اند و هیچ گونه تبعیضی در تزریق واکسن نیست و درباره این موضوع چندین گروه و فازهای مختلف مشخص شده است.

رئیسی همچنین نقش اقشار مختلف مردم در کنترل این بیماری، و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی آحاد جامعه را بی نظیر توصیف کرد و در ادامه به ماجرای شیوع کرونا در ایران، فرآیندهای کنترلی و نیز شرایط فعلی کشور در مواجهه با این ویروس پرداخت.

در پایان این جلسه لوح سپاس و قدردانی سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از معاون امور استان‌ها و مدیران مراکز استانی صداوسیما به علی دارابی اهدا شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است