جوایز بخش «نسل» جشنواره برلین اعلام شد/ ناکامی فیلم شهاب حسینی | خبرگزاری صبا
امروز ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۷

جوایز بخش «نسل» جشنواره برلین اعلام شد/ ناکامی فیلم شهاب حسینی

جشنواره برلین 2021 برگزیدگان بخش های نسل و فیلم کوتاه رویداد مجازی امسال خود را معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از سایت جشنواره، دقایقی پیش جشنواره برلین برگزیدگان بخش نسل رویداد سال ۲۰۲۱ خود را اعلام کرد.

در این بخش فیلم «اولین برف» با عنوان انگلیسی («همین روزها») به کارگردانی حامی رمضان با بازی شهاب حسینی، شبنم قربانی، کیمیا اسکندری و آران و سینا کشوری محصول کشور فنلاند حضور داشت که البته نتوانست جایزه ای دریافت کند.

جایزه بزرگ بهترین فیلم «Kplus» بخش نسل که ارزشی برابر ۷۵۰۰ یورو دارد به فیلم «تیرگی تابستان» ساخته هان شوای محصول چین رسید. نشان ویژه این بخش که مختص فیلم ‌های مربوط به کودکان بالای چهار سال است نیز به فیلم «یک مدرسه در سرو هوئسو» ساخته بتانیا کاپاتو محصول کشور آرژانتین رسید.

جایزه بزرگ بهترین فیلم  «۱۴plus» بخش نسل نیز به فیلم «The Fam» ساخته فرد بالیف محصول سوییس تعلق گرفت. نشان ویژه این بخش نیز از آن فیلم «Cryptozoo» ساخته دش شاو محصول کشور آمریکا شد.

جوایز بخش فیلم کوتاه جشنواره برلین امسال نیز امروز ۴ مارس مشخص شد. در این بخش که البته هیچ اثری از سینماگرهای ایرانی در آن نبود جایزه خرس طلایی بهترین فیلم کوتاه به فیلم «عمویم تودور» به کارگردانی اولگا لوکونیکووا محصول کشورهای بلژیک، پرتغال و مجارستان رسید.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است