انتشار واژه‌نامه توصیفی و کاربردی در مباحث روش پژوهش در علوم اجتماعی و ارتباطات | خبرگزاری صبا
امروز ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۴
معرفی کتاب؛

انتشار واژه‌نامه توصیفی و کاربردی در مباحث روش پژوهش در علوم اجتماعی و ارتباطات

کتاب «واژه‌نامه توصیفی-کاربردی روش پژوهش در علوم اجتماعی و ارتباطات» نوشته حسن بشیر توسط نشر لوگوس به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار ادبیات صبا، کتاب «واژه‌نامه توصیفی-کاربردی روش پژوهش در علوم اجتماعی و ارتباطات» نوشته حسن بشیر در نوبت چاپ اول از سوی نشر لوگوس منتشر شد.

حسن بشیر استاد تمام و نویسنده حوزه رسانه و ارتباطات، عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی، فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق، عضو هیات امنای دانشگاه مذاهب اسلامی، مدیر سابق آکادمی آکسفورد برای مطالعات عالی- آکسفورد- انگلستان و رئیس سابق مؤسسه مطالعات اسلامی لندن است.

پیش‌تر کتاب‌های «تحلیل گفتمان دینی: مبانی نظری» و «تعامل فرهنگ و سیاست: از تئوری تا واقعیت» از این استاد به چاپ رسیده است.

واژه‌نامه توصیفی حاضر شامل بیش از ۱۶۰۰ مدخل است که دربرگیرنده اصطلاحات کلیدی و مهم روش پژوهش و مباحث روش‌شناختی در قلمرو گسترده علوم اجتماعی، ارتباطات و علوم انسانی است. ویژگی منحصربه‌فرد این واژه‌نامه، که استاد حسن بشیر در طی سال‌های متمادی آن را به دقت گردآوری کرد، این است که تعاریف واژه‌ها به صورت نقل‌قول‌های مستقیم با ذکر شماره صفحه از منابع معتبر خارجی و داخلی استخراج شده است. این امر به پژوهشگران کمک می‌کند تا در کمترین زمان به‌راحتی به تعاریف اصطلاحات مدنظر خود از منظرهای مختلف دسترسی پیدا کرده، علاوه بر مطالعه و یادگیری مفاهیم، هنگام نگارش مقاله، پایان‌نامه یا کتاب از آن‌ها بهره گیرند.

کتاب «واژه‌نامه توصیفی-کاربردی روش پژوهش در علوم اجتماعی و ارتباطات» ۶۲۳ صفحه و ۱۳۰۰۰۰ تومان قیمت دارد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است