پردیس نارسیس هم‌زمان با نوروز آغاز به کار می‌کند/ گسترش سالن‌ها و کمک به فرهنگ | خبرگزاری صبا
امروز ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۸

پردیس نارسیس هم‌زمان با نوروز آغاز به کار می‌کند/ گسترش سالن‌ها و کمک به فرهنگ

رییس سازمان سینمایی از پردیس سینمایی نارسیس دیدن کرد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، رییس سازمان سینمایی در بازدید از پردیس سینمایی نارسیس گفت: خوشبختانه در چند سال گذشته همتی توسط بخش خصوصی انجام شده و ظرفیت نمایشی در سالن‌های سینما در تهران و شهرستان‌ها افزایش پیدا کرده است.

حسین انتظامی ادامه داد: این امر به افزایش مصرف فرهنگی کمک می‌کند و در عین حال با توجه به تدابیری که شده در جای جای شهرها امکان استفاده محلی برای مردم فراهم شده که به عدالت فرهنگی کمک می‌کند.

وی با اشاره به برپایی سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر گفت: در جشنواره شاهد استقبال خوب مردم بودیم و با وجود اینکه به دلیل دستورالعمل‌های مرتبط با کرونا ظرفیت‌های نمایشی کاهش پیدا کرده بود اما استقبال خوب بود. جا دارد از همت سینماداران که کمک کردند تا جشنواره ملی فیلم فجر با شکوه برگزار شود تشکر کنم. خوشبختانه هیچ گزارشی مبنی بر اینکه فردی به کرونا مبتلا شده باشد وجود نداشت که ناشی از توجه مردم، تدبیر سینماداران و همکارانم در ستاد جشنواره بود.

رییس سازمان سینمایی یادآور شد: در شرایط زیست کرونایی همه باید توجه داشته باشیم که مصرف فرهنگی کاهش پیدا نکند البته خوشبختانه ظرفیت‌های مکمل و جایگزین مانند فضای مجازی هم بوجود آمده است اما بلاخره با توجه به اینکه سینما و سینما رفتن یک آیین است هرچقدر ما در سیاستگذاری از فعالیت بخش خصوصی در گسترش سالن‌ها در افزایش ظرفیت ناوگان نمایشی کشور استقبال کنیم، به توسعه فرهنگی کشور کمک می‌کند و به دلیل شرایط فعلی دنیا و به تبع آن ایران به دلیل پدیده کرونا همه باید دستورالعمل‌ها را با جدیت توجه کنیم تا لذت مصرف فرهنگی با تبعات منفی رو به رو نشود.

در این بازدید که مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینما شهر و محمد رضا فرجی مدیر کل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم نیز حضور داشتند، حبیب اسماعیلی مدیریت طراحی، ساخت و راه اندازی پردیس سینمایی نارسیس در پایان در توضیحاتی عنوان کرد: این مجموعه با چهار سالن و مجوع ظرفیت ۴۲۰ سالن از جشنواره ملی فیلم فجر مورد بهره‌برداری قرار گرفت که با توجه به کمبود سینما در شرق تهران با استقبال خیلی خوبی از سوی اهالی منطقه همراه شد.

وی همچنین از آغاز به کار رسمی این پردیس هم‌زمان با اکران نوروز خبر داد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است