انتقال پرونده‌های مختومه دیوان عدالت اداری به سازمان اسناد و کتابخانه ملی | خبرگزاری صبا
امروز ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۶

انتقال پرونده‌های مختومه دیوان عدالت اداری به سازمان اسناد و کتابخانه ملی

مدیرکل فراهم آوری و ارزشیابی اسناد از انتقال پرونده‌های مختومه دیوان عدالت اداری به سازمان اسناد و کتابخانه ملی خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، جلال طاهری مدیرکل فراهم آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: براساس قانون، نخستین جلسه سال ۹۹ هیات تشخیص دیوان عدالت اداری، برای تصمیم گیری در مورد پرونده­ های ضروری و غیرضروری با حضور مقامات برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه ۱۱۸ هزار و ۹۴۹ فقره پرونده غیر ضروری غیرآرشیوی و ۴هزار و ۴۳۸ فقره پرونده ضروری آرشیوی و در مجموع ۱۲۳ هزار و ۳۸۷ فقره پرونده ضروری و غیرضروری با موضوعات گوناگون، برای نگهداری و یا ارزشیابی و تعیین تکلیف نهایی پرونده‌های غیرضروری به سازمان اسناد و کتابخانه ملی منتقل می‌شود.

مدیرکل فراهم آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی تصریح کرد: در این جلسه همچنین اعضای هیات تشخیص دیوان عدالت اداری بر آمادگی خود برای تحویل پیش از موعد پرونده‌های ضروری آرشیوی به سازمان، اعلام آمادگی کردند.

طاهری افزود: در اجرای تصمیمات این جلسه ضمن تحویل پرونده‌های مختومه دیوان عدالت اداری به سازمان اسناد و کتابخانه ملی، فضای قابل توجهی از بایگانی‌های دیوان عدالت اداری آزاد و برای استفاده مجدد در اختیار دیوان قرار گرفت.

وی در پایان عنوان کرد: همچنین ۲۴۰ کارتن ویژه سازمانی دربرگیرنده ۴ هزار و ۴۳۸ فقره پرونده‌های ضروری آرشیوی با موضوعات مختلف از جمله سازمان ملی مسکن، هیات اراضی، پرونده‌های نیروهای مسلح، کار و تامین اجتماعی، اداری و استخدامی و تخلفات اداری تحویل مخازن اسناد آرشیوی معاونت اسناد ملی ایران شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است