شمارگان کتاب «برادر بزرگتر» به ۸۵ هزار نسخه رسید/ دوستی با ماتیاس تنها | خبرگزاری صبا
امروز ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۵

شمارگان کتاب «برادر بزرگتر» به ۸۵ هزار نسخه رسید/ دوستی با ماتیاس تنها

کتاب «برادر بزرگتر» نوشته هانس پترسون و ترجمه مینو قالیچی برای هفتمین مرتبه بازنشر شد تا شمارگان آن در مجموع به 85 هزار نسخه برسد.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کتاب «برادر بزرگتر» نوشته هانس پترسون و ترجمه مینو قالیچی برای اولین بار در سال ۱۳۶۳ با بازنویسی فرشته طائرپور از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

در خلاصه داستان این کتاب آمده است: «خانه ماتیاس در آخرین طبقه یک ساختمان بلند قرار داشت. او تنها بچه‌ای بود که در آن ساختمان زندگی می‌کرد. هر روز با عجله از بالا به حیاط ساختمان می‌آمد و گل‌هایی را که در آنجا کاشته بود نگاه می‌کرد. او بارها مارتین و اریک را دیده بود که با موتورسیکلت خود به آنجا می‌آمدند و نامه‌ها و بسته‌های خانواده‌ها را به آن‌ها می‌دادند. زمانی که سرایدار ساختمان، باغچه کوچک او را بیل کاری کرد و گل‌های او را از بین برد، آن ۲ برادر دسته گل کوچکی به ماتیاس هدیه دادند و این شروع دوستی آن‌ها بود. دوستی با آن‌ها به‌تدریج ماتیاس را از تنهایی درآورد، به‌خصوص زمانی که آن‌ها جیم جیم را به او هدیه دادند و…»

کتاب ۹۶ صفحه‌ای «برادر بزرگتر» برای گروه سنی بالای ۱۲ سال نونگاه در ۱۰ فصل به رشته تحریر در آمده است.

این کتاب با شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان در فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فروشگاه اینترنتی محصولات کانون به نشانی shop.kpf.ir و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی هنری در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است