«برونسی» به دنبال اجرا در دیگر شهرها | خبرگزاری صبا
امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

«برونسی» به دنبال اجرا در دیگر شهرها

یکی از فرزندان شهید عبدالحسین برونسی 7 اسفند به تماشای نمایش «برونسی» که این روزها در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است، نشست.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «برونسی» به کارگردانی مرتضی شاه کرم که این روزها در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است پنجشنبه شب هفتم اسفند ماه همزمان با سالروز ولادت حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز پدر میزبان مهدی برونسی یکی از فرزندان شهید عبدالحسین برونسی بود.

ابراهیم گله دارزاده رییس مجموعه تئاتر شهر دقایقی قبل از آغاز اجرای این نمایش در دیدار با مهدی برونسی ضمن قدردانی از حضور وی در تهران برای تماشای نمایش «برونسی» گفت: به طور حتم شهید عبدالحسین برونسی یکی از مردان بزرگ تاریخ سرزمین ماست که مانند او کم است. او از جمله شهیدان بزرگوار دوران دفاع مقدس است که با مطالعه زندگی اش متوجه ابعاد ارزشمندی شدم که برایم قابل احترام  است.

وی با تشکر ازعوامل اجرایی نمایش «برونسی» توضیح داد: خوشبختانه با آغاز اجراهای عمومی تئاتر «برونسی» در تالار سایه ، تعدادی از بزرگان دوران دفاع مقدس بدون دعوت رسمی مجموعه یا گروه به تئاتر شهر آمده و از این نمایش دیدن کرده اند که این موضوع نشان دهنده بزرگی و ارزش شهید والامقامی چون عبدالحسین برونسی است. به هر حال معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیریت اداره کل هنرهای نمایشی، بنده و همکارانم در مجموعه تئاتر شهر تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که هر آنچه در توان داریم برای حمایت از این آثار نمایشی انجام داده و کنار هنرمندان شریف حوزه تئاتر باشیم.

رییس مجموعه تئاتر شهر گفت: بنده امروز به نمایندگی از معاون هنری وزیر ارشاد و مدیرکل هنرهای نمایشی حامل پیام خوش آمدگویی و قدردانی از شما هستم که از راه دور و بدون هیچ گونه اطلاع قبلی قبول زحمت کرده و به تهران آمدید تا شاهد اجرای نمایش «برونسی» باشید و امیدوارم تجربه تماشای اجرای این نمایش به دلتان بنشیند.

پس از اجرای تئاتر«برونسی» ابراهیم گله دارزاده با اهدای دسته گلی نمادین به فرزند شهید برونسی به بهانه تولد حضرت علی (ع) و روز پدر از مقام والای این شهید بزرگوار در حضور تماشاگران و گروه اجرایی نمایش قدردانی کرد. این در حالی است که مهدی برونسی فرزند شهید برونسی نیز این دسته گل را به مسعود شامی خاتونی بازیگر نقش عبدالحسین برونسی به نمایندگی از گروه اهدا کرد.

مرتضی شاه کرم نویسنده و کارگردان نمایش «برونسی» نیز به نمایندگی از گروه اجرایی، پوستر این اثر نمایشی که طی روزهای گذشته توسط تعدادی از هنرمندان و مهمانان به امضا رسیده بود را به فرزند شهید برونسی اهدا کرد.

مهدی برونسی خطاب به حاضران در تالار سایه توضیح داد: امروز شاهد اجرای نمایشی بودم که کاملا مطابق با حقایق زندگی و خاطره های زندگی شهید برونسی است. این تئاتر اثری بسیار دیدنی و تاثیرگذار است که هر مخاطبی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و هر مخاطبی می‌تواند با زوایای ذهن و برداشت خود از نمایش لذت ببرد.

وی افزود: مخاطب با تماشای این نمایش مخاطب نزدیک تر و زنده تر با ابعاد و روحیات شخصیت شهید برونسی آشنا شده و تصویر جدیدی از شخصیت این شهید بزرگوار در ذهنش ایجاد می‌شود  به طوری که این انگیزه را پیدا می کند تا بیشتر از زندگی شهید برونسی آگاهی داشته باشد که به اعتقاد من همین احساس و انگیزه موجل انتقال باور و فرهنگ می شود.

برونسی با اشاره به اهداف تولید آثار نمایشی در حوزه دفاع مقدس و مقاومت تصریح کرد: امروز مخاطب تولید نمایشنامه ها، نسل جوان هستند که با تاثیرگذاری درست می‌توانند راه هدف خود را با تاسی به زندگینامه شهدا پیدا کنند. در این راه اگر تئاتری بتواند روی مخاطب نسل جوان تاثیر بگذارد و یا افرادی را از گمراهی نجات داده و مسیر درست را به آن‌ها نشان بدهد، موفق است. در این چارچوب با یک نگاه به حضور مخاطبان داخل تالار سایه می‌توان فهمید که نمایش «برونسی» توانسته این قشر را برای تماشای زندگی شهید به یک تالاراجرای تئاتر بکشاند.

فرزند شهید برونسی با قدردانی از کارگردان و بازیگران تئاتر «برونسی» گفت: مرتضی شاه کرم هنرمندی صاحب فکر و اندیشه درحوزه دفاع مقدس است که موفق شده در این نمایش به جا و مفید گوشه‌هایی از شخصیت شهید برونسی را به نمایش بگذارند. ویژگی بارز این اثر آگاهی و خلاقیت هنری همراه با جامع الاطراف بودن ابعاد زندگی شهید برونسی است که همه عوامل  هنرمندانه اجرایش کردند و من امیدوارم شرایطی فراهم شود تا این نمایش در مشهد و سایر شهرهای کشور اجرا شده تا افراد بیشتری با شهید برونسی آشنا شوند.

سید وحید فخرموسوی رییس شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی هم در این مراسم ضمن قدردانی از حضور فرزند شهید برونسی در در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر یاد و خاطره مرحوم محمدرضا الوند نویسنده، پژوهشگر ومدیر هماهنگی امور استان های اداره کل هنرهای نمایشی که طی روزهای گذشته بر اثر ابتلا به کرونا دار فانی را وداع گفت، گرامیداشت.

نمایش «برونسی» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه کرم و بازی (به ترتیب ورود صحنه) مسعود شامی خاتونی، ایمان سلگی، فرید کیامرثی، مرتضی شاه کرم، پروا آقاجانی، محسن پوشایی، مائده جلالی، احمد صمیمی، سالار مصیب زاده و مجید رحمتی ساعت ۱۸ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود. 

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • انفرادی
  27,606,170,00
 • روز صفر
  72,508,835,00
 • سگ بند
  268,957,250,00
 • شادروان
  86,128,730,00
 • قدغن
  2,229,005,00
 • لامینور
  3,402,450,00
 • مرد بازنده
  56,534,990,00
 • مغز استخوان
  1,924,755,00
 • موقعیت مهدی
  101,898,877,50
 • گل به خودی
  6,281,140,00