انتشار گزیده شعر سیدعلی میرافضلی/ صبح آمده‌ست و پنجره‌ها حرف می‌زنند | خبرگزاری صبا
امروز ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۲

انتشار گزیده شعر سیدعلی میرافضلی/ صبح آمده‌ست و پنجره‌ها حرف می‌زنند

گزیده‌ شعرهای سیدعلی میرافضلی در قالب طرح «گزیده شعر ما» از سوی کانون منتشر شد.

به گزارش صبا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، گزیده‌ شعرهای سیدعلی میرافضلی در قالب طرح «گزیده شعر ما» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر و روانه‌ بازار کتاب شد.

این کتاب شامل یک مقدمه و نزدیک به ۱۴۰ قطعه شعر در قالب‌های مختلف که ۹۰ قطعه آن شعرهای کوتاه سیدعلی میرافضلی است.

در بخشی از مقدمه‌ کتاب «گزیده شعر سیدعلی میرافضلی» آمده است: دنیای امروز ما تحولات نوبه‌نو، نیازها و اقتضائاتِ کار برای طبقات‌ سنیِ مختلف را هم دستخوش تغییراتی عمده کرده است. این تغییر و تحول‌ها به‌عنوان مثال تا بدان‌جا پیش رفته که سازمان بهداشت جهانی امروزه نمی‌تواند تعریف واحدی از طیفِ سنی «نوجوانی» به دست دهد. صد البته تفاوت‌های آب‌وهوایی، جغرافیایی و نیز تحولات سیاسی و اجتماعی جوامع مختلف در این تفاوت‌ها، عواملی تعیین کننده‌اند.

مجموعه کتاب‌های «شعر ما» بیش و پیش از آن‌که حاصل طراحی و برنامه‌ریزی دست‌اندرکاران تولید کتاب‌های ویژه «نوجوانان» باشد، حاصل «رفتار» نوجوان اهل شعر و کتاب جوان امروز ایرانی با شعر است.

بر همین اساس اولین قطعه شعر این کتاب با عنوان «نیایش»، سروده شده که در آن آمده است: صبح آمده‌ست و پنجره‌ها حرف می‌زنند/ گنجشک‌ها و زنجره‌ها حرف می‌زنند/ قربان روشنای لبانی که هر سحر/ با چشمه و نسیم و خدا حرف می‌زنند/ گاهی به حرفِ آینه‌ها گوش می‌دهند/ گاهی به لحنِ اشک و دعا حرف می‌زنند/ پشت قنوت پنجره، نیلوفران باغ/ از لحظه‌های آبی ما حرف می‌زنند/ این‌گونه گرمِ زمزمه این کیست در حیاط؟/ صبح آمده‌ست و پنجره‌ها حرف می‌زنند.

کتاب «گزیده شعر سیدعلی میرافضلی» به انتخاب فاطمه سالاروند در ۱۶۰ صفحه با قطع پالتویی، سه بار هم‌زمان منتشر شده و شمارگان آن در مجموع به ۷هزار و ۵۰۰ نسخه رسیده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را با قیمت ۱۹ هزار تومان از مراکز عرضه محصولات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و فروشگاه اینترنتی کانون به نشانی shop.kpf.ir خریداری کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است