امروز ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۰

طرح «ایران مهربان» آغاز شد/ مشارکت صداوسیما در جذب حامی‌ برای ایتام

جشن گل‌ریزان سال برای ایتام ایران با حضور رییس صداوسیما، وزیر آموزش‌ و پرورش، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)، دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر و جمعی از خیران برگزار و پویش «ایران مهربان» آغاز شد. 

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، در آستانه میلاد امام علی (ع) جشن گل‌ریزان سال برای ایتام ایران با حضور عبدالعلی علی عسکری رییس صداوسیما، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش، سیدمرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم صدیقی دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر و جمعی از خیران در مرکز همایش‌های وزارت کشور برگزار و پویش «ایران مهربان» آغاز شد.

در این مراسم که باهدف تکریم و کمک به معیشت محسنان و ایتام برگزار شد، عبدالعلی علی عسکری رییس سازمان صداوسیما گفت: این مراسم آغازگر پویش «ایران مهربان» است که در زمینه جذب حامی‌ برای ایتام از ولادت حضرت علی (ع) تا شهادت آن حضرت برپا خواهد شد.

وی افزود: مشارکت در این پویش را یکی از افتخارات صداوسیما می‌دانم که به برکت امیرالمومنین (ع) شکل‌گرفته است و صداوسیما هم در آن نقشی خواهد داشت و امیدواریم برکات این طرح نصیب ما هم شود.

علی عسکری برگزاری چنین مراسمی را نزدیک شدن به مسیر عدالت علوی دانست و بیان کرد: برقراری عدالت یکی از اهداف نظام جمهوری اسلامی است. هرچند تا رسیدن به آن هدف اعلا فاصله زیادی داریم اما تلاش می‌کنیم با الگو گرفتن از سلوک و منش مولا علی (ع) ادامه‌ دهنده راه ایشان باشیم.

رییس صداوسیما در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پویش «ایران مهربان» گفت: این رویداد بزرگ با همت خیران و نهادهایی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد بین‌المللی غدیر و… شکل‌گرفته است و امیدوارم با همت جمعی گامی‌ بزرگ برای معیشت ایتام و محسنان برداشته شود.

علی عسکری در ادامه با تاکید بر نقش شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی در این پویش بیان کرد: هم‌اکنون شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی ملی و استانی آماده حمایت و همراهی این پویش هستند و همکاران ما در صداوسیما سهم خود را به این مراسم ادا خواهند کرد.

وی با تاکید بر حمایت صداوسیما از تولیداتی با موضوع انفاق گفت: همچون گذشته، تمام پویش‌هایی را که در این حوزه شکل‌گرفته است، همراهی و حمایت می‌کنیم و درباره این موضوع همه شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی ملی و استانی را به خدمت خواهیم گرفت.

رییس صداوسیما با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که در قرآن بسیار روی آن تکیه شده مساله انفاق در راه خدا است، تصریح کرد: انفاق یکی از ارکان تقوا است. در آیه دهم سوره «حدید» پس از فتح مکه می‌خوانیم کسانی که قبل از پیروزی انفاق و جهاد کردند با کسانی که بعد از پیروزی انفاق کردند، مساوی نیستند و انفاق‌کنندگان درجه‌شان بزرگ‌تر و مقام بالاتری نزد خداوند دارند.

علی عسکری افزود: امیدواریم صداوسیما در این اجر سهیم باشد و خود را نماینده‌ای برای انفاق به ایتام و نیازمندان بداند.

رییس سازمان صداوسیما تصریح کرد: صدقه دادن موجب تطهیر قلوب می‌شود و بهترین هدیه برای روح انسان‌هاست.

وی انفاق و توجه به یتیمان را سبک زندگی ایمانی دانست و گفت: صداوسیما این سبک زندگی را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده ‌است و خود را موظف کرده با تولیدات متنوع، مخاطبان را با سبک زندگی ایمانی که انفاق و کمک به ایتام نیز جزیی از آن است، آشنا کند.

علی عسکری در ادامه با اشاره به تحریم‌های اقتصادی موجود گفت: زمانه ما، زمانه آرامش نبوده است. ما همواره در تحریم بوده و هستیم اما ایستادگی می‌کنیم و شاهدیم تحریم‌ها ریشه‌های ما را محکم‌تر کرده است. با همه دشواری‌ها نباید از حال یکدیگر، به ویژه ایتام غافل شویم و در شرایط کنونی وضعیت آنان را که با کرونا نیز آمیخته‌شده و شرایط را سخت‌تر کرده است، درک کنیم.

وی با قدردانی از خیران و نهادهایی که به ایتام توجه می‌کنند، گفت: من به‌شخصه در مقابل کسانی که به ایتام توجه می‌کنند، احساس عجز و کوچکی دارم و آن‌ها را همواره تکریم می‌کنم.

رییس صداوسیما در پایان خطاب به حاضران گفت: صداوسیما با اتکا به شبکه‌های ملی و استانی پای‌کار شما خیران است و همکاری با نهادهای مرتبط را وظیفه و افتخار خود می‌داند.

امیدواریم در سال ۱۴۰۰ هیچ‌یک از فرزندان ایتام بدون حامی نباشند

در ادامه این مراسم سیدمرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر اجرای طرح ملی «ایران مهربان» که باهدف جذب هرچه بیشتر حامی‌ برای فرزندان نیازمندان آغاز شده است، مطرح کرد: امیدواریم در سال ۱۴۰۰ هیچ‌یک از فرزندان ایتام و محسنان کشور بدون حامی نباشند. ۳۲۲ هزار نفر از فرزندان این قشر مظلوم از جامعه نیازمند حامی هستند و باید برای هر کدام از آن‌ها حامی‌بیابیم.

وی صداوسیما را یکی از حامیان بزرگ این طرح دانست و گفت: اطلاع‌رسانی و تشویق مردم به شرکت در این پویش را مدیون سازمان صداوسیما هستیم و امیدواریم امسال نیز این طرح تا پایان ماه رمضان با موفقیت به سرانجام برسد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم صدیقی دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر و امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی از دیگر سخنرانان این مراسم بودند که به اهمیت اکرام یتیمان و انفاق و حضور پررنگ مردم و خیرین در این پویش اشاره‌کردند و ساماندهی معیشت و رفع بخش عمده‌ای از مشکلات خانواده‌های ایتام را از دیگر اهداف این پویش دانستند.

در پایان این مراسم، با معرفی تعدادی از خیرین بزرگ و حامیان ایتام، طرح «ایران مهربان» در سراسر ایران آغاز شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است