امروز ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۲

جوایز اعضای برگزیده کانون در نمایشگاه هنرهای زیبای «لیدیسه» ۲۰۲۰ اهدا شد

اعضای برگزیده کانون پرورش فکری در چهل ‌و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هنرهای زیبا کودکان «لیدیسه» جمهوری چک جوایز خود را از دست سفیر این کشور در ایران دریافت کردند.

به گزارش صبا به نقل از اداره‌کل روابط عموی و امور بین‌الملل کانون، یوزف زیختار سفیر جمهوری چک در ایران در آیین اهدای جوایز به اعضای برگزیده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نمایشگاه بین‌المللی هنرهای زیبا کودکان «لیدیسه» ضمن ابراز خرسندی از استقبال و مشارکت بچه‌های ایران در این رویداد هنری گفت: تمام آثار شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه زیبا و در سطح بالای هنری بود.

وی افزود: در این دوره از نمایشگاه بیش ‌از ۲۰هزار اثر به دبیرخانه رسید که کودکان و نوجوانان ایرانی در مقایسه با سایر کشورها بالاترین مشارکت را داشته‌ا‌ند که این موضوع بسیار برای ما با اهمیت و خوشحال‌کننده است.

سفیر جمهوری چک در ایران در پایان با بیان این‌که مسابقه هنری «لیدیسه» پیشینه طولانی دارد یادآور شد: این رویداد به مناسبت یادبود کودکانی که در دوران جنگ جهانی دوم کشته و یا مورد اذیت قرار گرفتند برگزار می‌شود و در ۲ دوره اخیر موضوع آن طبیعت، منظره و چشم‌انداز انتخاب شده است.

در ادامه‌ این آیین راتین اعتقاد عضو مرکز کانون استان خوزستان نشان رز، علی اشرفی‌متقی عضو کانون استان همدان و ملیسا رضوی از کانون استان تهران به ترتیب جایزه نشان رز و دیپلم افتخار بخش نقاشی خود را دریافت کردند.

همچنین مهتا عابد جایزه نشان رز بخش «عکس» و شادی اسماعیل‌نیا هر ۲ از تهران دیپلم افتخار این بخش را از دست سفیر چک در تهران دریافت کردند و دیپلم افتخار اعظم عظیمی از نهبندان خراسان جنوبی نیز تحویل نماینده روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد تا برای او ارسال شود.

آیین اهدای جوایز برگزیدگان چهل‌ و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هنرهای زیبا کودکان «لیدیسه» جمهوری چک روز چهار اسفند ۱۳۹۹ با حضور لوکاش گاوندا مسوول فرهنگی سفارت چک در ایران و خانواده‌های کودکان و نوجوانان برگزیده در محل سفارتخانه این کشور در تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است