امروز ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۷

«در جستجوی فریده» در هنر و تجربه اکران مجدد می‌شود

مستند «درجستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰، اکران مجدد می‎شود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از امور ارتباطات و اطلاع رسانی موسسه سینمایی هنر و تجربه، به مناسبت معرفی مستند «در جستجوی فریده» ساخته آزاده موسوی و کوروش عطایی به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش بهترین فیلم خارجی زبان اسکار ۲۰۲۰، این مستند در تعدادی از سینماهای هنر و تجربه اکران مجدد می‎شود.

«در جستجوی فریده» طی روزهای ۲۹ تا ۳۱ مرداد در خانه هنرمندان ایران، سینما فرهنگ، پردیس سینمایی باغ کتاب، موزه سینما، پردیس چارسو، پردیس کورش و پردیس اکومال کرج در چند سانس خاص به نمایش درمی‎آید. علاقمندان برای خرید بلیت فیلم می توانند به سایت سینماتیکت مراجعه کنند.

«در جستجوی فریده» که پاییز سال گذشته در سینماهای گروه «هنر و تجربه» اکران شد، جوایزی را از جشنواره‎های معتبر داخلی و خارجی دریافت کرده‌ است. این مستند که مورد توجه منتقدان، کارشناسان و تماشاگران قرار گرفت، توانست عنوان پرفروش‎ترین مستند «هنر و تجربه» را نیز به خود اختصاص دهد.

«در جستجوی فریده» روایتگر قصه زندگی زنی به نام فریده است که که ۴۰ سال پیش در حرم امام رضا (ع) رها می‌شود و بعد از انتقال به شیرخوارگاه توسط زوجی هلندی به فرزندی گرفته و به هلند برده می‌شود. او جستجویی را برای پیدا کردن خانواده واقعی‌اش شروع کرده و این مستند شرح این سفر و جستجو است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است