امروز ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۱

مردم هرگونه تخلف در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر را از طریق ساپرا گزارش کنند

در جلسه هم‌اندیشی ساترا با سایت‌های توصیه‌گر محتوا در فضای مجازی نگرانی در نشر غیرمجاز محتوای تصویری مطرح شد.

به گزارش صبا، جلسه هم‌اندیشی ساترا با سایت‌های توصیه‌گر محتوا در فضای مجازی در مرکز نوآوری صوت و تصویر آومیک برگزار شد.

این جلسه با حضور مدیرعامل استارتاپ سلام سینما، معاون مجموعه تبیان، مدیر سایت توصیه‌گر کدومو، مدیر بازاریابی دیجی‌کالا، مدیر محتوای سایت چی‌خوبه به میزبانی اداره کل توسعه شبکه تنظیم‌گران اجتماعی تشکیل شد.

در این جلسه دغدغه‌هایی از جمله نگرانی در نشر غیرمجاز محتوای تصویری و انتشار لینک در پیام‌رسان‌هایی از جمله تلگرام، بی‌توجهی به اعلام رده‌بنده سنی محتوا هم از سوی مخاطب هم از سوی سایت‌های تولید محتوا، نبود ارزیابی تربیتی در محتوای مخصوص کودکان و… از سوی سایت‌های توصیه‌گر مطرح شد.

سرپرست اداره کل توسعه شبکه تنظیم‌گران اجتماعی ساترا نیز در این جلسه توضیحاتی درباره سامانه پایش مردمی ساپرا ارایه داد. احمد آذرسا در این باره گفت: کاربران می‌توانند هرگونه تخلف محتوایی، نقض مالکیت فکری، محتوای جعلی و کذب و تخلف تبلیغاتی و… در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر را از طریق این سامانه گزارش کنند و ساترا در اسرع وقت به این گزارش‌ها رسیدگی می‌کند.

در ادامه، مدیران سایت‌های حاضر در جلسه، برای قرار دادن لینک مستقیم ساپرا برای گزارش مردمی تخلفات اعلام آمادگی کردند.

همچنین در این جلسه کارگروه توصیه‌گران محتوا تشکیل شد که آذرسا در این باره عنوان کرد: هدف از تشکیل این کارگروه هم‌گرایی در توصیه محتوای مناسب با فرهنگ ایرانی- اسلامی بر اساس قوانین و بهره‌مندی از مشورت توصیه‌گران در رفع نارسایی‌هایی قانونی و حمایت از توصیه‌گران محتوای قانونی است.

در پایان این جلسه، سرپرست اداره کل توسعه شبکه تنظیم‌گران اجتماعی ساترا از اعطای تسهیلاتی از قبیل معرفی سایت‌های توصیه‌گر به رسانه‌ها، معرفی به مراکز نوآوری و تولید محتوا برای بهره‌گیری از حمایت مالی و تخفیف به سایت‌های توصیه‌گر خبر داد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است