امروز ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۶

محمود دولت‌آبادی دبیر افتخاری جشنواره «رادی» شد

محمود دولت‌آبادی دبیر افتخاری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی شد.
به گزارش «صبا»، در جریان برگزاری چهارمین نشست شورای سیاستگذاری این جشنواره که در محل عمارت جدید خانه تئاتر و با حضور محمود دولت‌آبادی، حمیده‌ بانو عنقا ، هادی مرزبان، بهزاد صدیقی، حسین مسافر آستانه، محمد امیریاراحمدی، بهروز محمودی بختیاری، امیر اسمی، روح‌الله جعفری، یوسف باپیری و امید طیرانی بی‌غم برگزار شد، بهزاد صدیقی دبیر جشنواره ضمن ارائه گزارش کوتاهی از روند فعالیت‌ها و معرفی بخش‌های این جشنواره به دولت‌آبادی، از او برای پذیرش سمت دبیری افتخاری این جشنواره سپاسگزاری کرد و گفت: حضور جناب عالی در جشنواره تئاتر اکبر رادی بسیار مغتنم، افتخارآمیز و مایه مباهات بوده و این که در کنار ما هستید باعث دلگرمی است.
صدیقی سپس در خصوص جوایز و اهدای نشان اکبر رادی توضیحاتی را به این نویسنده ارائه داد و گفت: در این جشنواره به برگزیدگان هر بخش که یک نفر است، جوایزی تعلق می‌گیرد و برای نخستین‌بار به برگزیده بخش نمایشنامه‌نویسی نشان اکبر رادی اهدا می‌شود. این نشان‌ها را سفارش داده‌ایم تا ساخته شود و به زودی با برگزاری مراسمی از آن رونمایی می‌شود.
در ادامه چهارمین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره، حمیده‌بانو عنقا نیز با ابراز خرسندی از پذیرش دبیری افتخاری این رخداد توسط محمود دولت‌آبادی گفت:  امیدوارم بتوانیم با حضور آقای دولت‌آبادی جشنواره پررونقی داشته باشیم. آقای دولت‌آبادی با حضورشان به اعتبار جشنواره افزودند و من به سهم خودم از این حضور و همکاری در جشنواره سپاسگزاری می‌کنم و از ایشان بابت این همکاری ممنون هستم.
 رئیس هیئت‌مدیره بنیاد اکبر رادی با ابراز تأسف از بی توجهی نهادهای سیاستگذار فرهنگی هنری و شهری به برنامه‌های بنیاد رادی گفت: مسئولان مذکور با وجود این‌که بنیاد رادی دارای مجوز فعالیت رسمی است، هیچ‌گونه حقی را برای این بنیاد قائل نیستند.
همچنین محمود دولت‌آبادی گفت: برای جشنواره تئاتر اکبر رادی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم جشنواره پرباری باشد. برگزاری این جشنواره نشان می‌دهد ما هستیم و وجود داریم. خیلی خوشحالم که خانم حمیده بانو عنقا فعالیت بنیاد رادی را  به شکل جدی و مستمر ادامه می‌دهند. من نیز تا آن جا که بتوانم همراه بنیاد رادی خواهم بود.
 خالق رمان‌های «کلیدر» و «جای خالی سلوچ» پس از دیدن طرح نشان اکبر رادی تأکید کرد: نشان اکبر رادی بسیار زیباست و خط اکبر رادی که مثل مینیاتور می‌ماند چه خوب در این طرح نشان رادی آمده است.
او با تقدیر از فعالیت گروه برگزاری جشنواره ادامه داد: پشتکار و علاقه خانم رادی نسبت به امور بنیاد رادی واقعا ستودنی است و خوب است هنوز در این زمانه افرادی هستند که بدون نگاه‌های مالی و موقعیتی و گروه‌بندی های خاص پای کار برگزاری چنین رویدادی ایستاده‌اند و یقین دارم که با چنین نگاهی در کارشان موفق می‌شوند.
در پایان چهارمین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره، حکم دبیری افتخاری محمود دولت‌آبادی توسط حمیده بانو عنقا به او تقدیم شد.
در متن حکم محمود دولت‌آبادی با امضای رییس هیئت‌مدیره موسسه اکبر رادی و رئیس شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی آمده است: «کوشش‌ها و تجربیات ارزشمند و اعتبارآفرین جنابعالی سبب شد تا بنیاد اکبر رادی دبیر افتخاری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی را به آن جناب بسپارد. بی‌تردید حضور ارجمند جنابعالی در این جشنواره، به اعتبار و رونق آن خواهد افزود و موجب دلگرمی بنیاد اکبر رادی خواهد شد. با سپاس از شما برای پذیرش این مسئولیت، تندرستی و سربلندی همیشگی را برایتان آرزومندم.»
نخستین جشنواره ی تئاتر اکبر رادی  با دبیری بهزاد صدیقی دی‌ماه ۱۳۹۷ توسط بنیاد اکبر رادی در تهران برگزار می‌شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است