پیکر شنای پروانه را سلاخی کردند/ با اکران دوباره در سینما مخالفم ولی… | خبرگزاری صبا
امروز ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹
محمد کارت مطرح کرد:

پیکر شنای پروانه را سلاخی کردند/ با اکران دوباره در سینما مخالفم ولی…

کارگردان «شنای پروانه» اکران آنلاین فیلمش را به سود آن دانست و از مردم خواست آن را به شکل قانونی تماشا کنند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری صبا، محمد کارت کارگردان فیلم سینمایی «شنای پروانه» در یادداشتی اکران آنلاین این فیلم را به صلاح آن دانست و درباره سرگذشت آن توضیح داد. او در این پست اینستاگرامی نوشت:

دلنوشته‌ای با بغض برای فیلم عزیزم «شنای پروانه» که تنش آماج زخم های یکی پس از دیگری شد و تمثال شریفش تبدیل شد به پیکری هرجایی.

فیلمی که اگر احوال جهان به هم نمی‌ریخت و کرونا نبود به اذعان کارشناسان، می‌توانست پرونده موفقیت هایش را با جابجا کردن رکوردهای فروش ادامه دهد. اما این اپیدمی که به یکباره سالن های سینما را به تعطیلی کشاند و باعث شد «شنای پروانه» با تصمیم عجولانه و بی درایت و با وعده‌های سر خرمن، برای بازگشایی فرمایشی سالن های سینما پس از تعطیلی چندماهه، سینه سپر کند و پیش قدم شود تا سینما زنده بماند. اما پس از چند روز پشتش را خالی دید و اکرانش متوقف و بلاتکلیف رها شد.

کرونا شرایط را غیرقابل پیش بینی، پیش برد اما ما هرگز انتظار نداشتیم زخم آخر را با قاچاق فیلم بخوریم. حالا که «شنای پروانه» پیکرش سلاخی شده و به پیشنهاد عده‌ای ناجوانمرد که مردم را تشویق می‌کنند فیلمی که نفسش گرم است را با سردی نارضایتی ما غیرقانونی ببینند، با اکران دوباره فیلم در سینماها مخالف بوده و هستم. چرا که در موقعیت کرونایی بهترین گزینه اکران آنلاین است یا اکران پرده و آنلاین همزمان باهم. نه اینکه با تصمیمات چندپاره در اکران، مردم گیج شوند.

حالا دیگر «شنای پروانه» با تکیه بر موفقیت هایش در ارتباط با مخاطب تنها فیلم من نیست بلکه نماینده سینماست. پس لطفا عزیزان بر پیکر کم جان سینما زخم نزنید. من با نهایت دقت در کوچکترین اجزاء، سعی کردم فیلمی در شأن دیدگان شما بسازم. فیلمی که سال گذشته در تمام عناصر کاندید جایزه بود و امسال هم در اختتامیه جشنواره فجر هفتمین سیمرغ بلورینش، سیمرغ بهترین آنونس را هم از آن خود کرد که نشان از دقت و تعهد در تمام اجزایش است.

از مردم بامرام و حامیان همیشه سینما می‌خواهم و خواهش می‌کنم فیلم را به صورت قانونی ببینند. خدمت آنان هم که خواسته یا ناخواسته فیلم را غیرقانونی دیده‌اند، پیشنهاد می‌دهم برای آرامش وجدان خودشان و رضایت ما یا فیلم را دوباره بر پرده سینما ببینند یا در زمان اکران آنلاین دوباره تماشایش کنند.

عاشقانه هنرمند-مخاطب همیشه کامل نیست گاهی یکی دیگری را ناامید می‌کند. یقین داشته باشید من همواره تلاش می کنم تا پای جان به سهم و وظیفه خودم پایبند باشم و از مخاطبان عزیز و شریف هم خواهشمندم که سهمشان را ادا کنند. سینما پیوند وفادارانه ما و شما را می‌خواهد.

مخلصِ چشم و گوش و عقلِ عزیز شما

محمد کارت، بهمن ماه نود و نه

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است