کسی صدای بانوان هنرمند را نمی‌شنود/ مسئولان دغدغه ما را ندارند | خبرگزاری صبا
امروز ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۳
ژیوار شیخ الاسلام در گفتگو با صبا:

کسی صدای بانوان هنرمند را نمی‌شنود/ مسئولان دغدغه ما را ندارند

ژیوار شیخ الاسلام می گوید بسیاری از آموزشگاه های موسیقی بسته شده و سکوت وحشتناکی در حوزه موسیقی به وجود آمده است.

ژیوار شیخ الاسلام خواننده و سرپرست گروه موسیقی «ژیوار» در گفتگو با خبرنگار موسیقی خبرگزاری صبا گفت: شرایط واقعا سخت و طاقت فرسا شده است و چون بسیاری از هنرمندان کار دیگری به جز هنر بلد نیستند در این مدت کاملا خانه نشین شده اند و هر روز نسبت به روز قبل وضعیت بدتری پیدا می کنند به خصوص بانوان هنرمند که فقط می توانستند کنسرت های بانوان برگزار کنند و الان راه دیگری ندارند.

وی افزود: من در این مدت نتوانستم تدریس کنم زیرا به اعتقاد من آموزش آنلاین نمی تواند حق مطلب را ادا کند و هنرجویان آواز باید در کنار هم باشند تا نقاط قوت و ضعف کار خود را پیدا کنند. بسیاری از آموزشگاه های موسیقی بسته شده و سکوت وحشتناکی در حوزه موسیقی به وجود آمده است.

این خواننده با اشاره به اینکه بانوان هنرمند قبل از کرونا هم حمایت نمی شدند، تاکید کرد: مسئولان موسیقی باید بپذیرند که هیچ گاه از هنرمندان زن حمایت نکردند و حتی در این یک سال با خودشان نگفتند که چطور زندگی خود را می گذرانند. هنرمند اگر فعالیت نکند کم کم و به مرور زمان دچار افسردگی می شود و من از نزدیک می بینم که بانوان هنرمند چطور در کنج خانه هایشان فرسوده می شوند و هیچ کسی صدایشان را نمی شنود.

وی افزود: آموزش آنلاین اصلا نمی تواند مناسب هنرجویان آواز باشد و حتی نوازندگان هم نمی توانند درست آموزش ببینند زیرا استاد باید فرم دست هنرجوی خود را اصلاح کند و آموزش آنلاین مناسب نوازندگان کاملا حرفه ای است. هنرجویان مبتدی اصلا نمی توانند ساز خود را کوک کنند پس به عقیده من این آموزش نمی تواند جایگزین آموزش حضوری شود.

سرپرست گروه «ژیوار» در ادامه بیان کرد: نکته قابل توجه این است که بانوان هنرمند حتی نمی توانند کنسرت آنلاین برگزار کنند فقط در صورتی می توانند این کار انجام دهند که کنسرت بی کلام باشد که در این صورت هم مردم اصلا استقبال نمی کنند پس در این شرایط چه کسی باید پاسخگوی مشکلات ما باشد؟ مهم ترین سوال من این است که مسئولان موسیقی اصلا دغدغه هنرمندان را درک می کنند؟

وی در پایان گفت: هنرمندان از اینکه انقدر دغدغه های خود را می گویند ولی مسئولان گوش شنوایی ندارند خسته شده اند. من برای هنرمندان حوزه های دیگر خوشحال هستم زیرا حداقل با هم اتحاد دارند چیزی که خیلی وقت است در عرصه موسیقی فراموش شده است.

غزاله سعادتی

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید

اگر هنرمندان موسیقی متحد بودند مسئولان نمی‌توانستند اینگونه نادیده‌مان بگیرند

بی‌حرمتی و کم‌لطفی‌های زیادی به موسیقی می‌شود/ نگاه مسئولان باید اصلاح شود

کشتی موسیقی در حال غرق شدن است

دولت از تعطیلی موسیقی خوشحال هم می‌شود

هنرمندان موسیقی ماه‌هاست شغل و درآمدی ندارند/ مسئولان هیچ کاری نمی‌کنند

مسئولان گوش شنوایی برای مشکلات موسیقی ندارند/ دایما خبر مهاجرت می‌شنویم

شاهد بی‌تفاوتی و سکوت مسئولان موسیقی هستیم/ فشار اقتصادی بر هنرمندان

هر روز درهای بیشتری روی هنرمندان موسیقی بسته می‌شود/ دلزده و دلگیریم

آلبوم فیزیکی منسوخ شده است/ چرخه اقتصادی موسیقی از هم پاشیده است

نوازندگان با فروش ساز زندگی خود را می‌گذرانند/ آینده نامعلوم در سایه ناامیدی

صداوسیما موسیقی دم‌دستی پخش می‌کند/ لزوم برگزاری میزگردهای تخصصی موسیقی

اهالی موسیقی یتیم شده‌اند/ اوضاع برای بانوان موزیسین بدتر هم است

یک پیشنهاد برای کنسرت‌ موسیقی سنتی در کرونا/ کلاس‌های آنلاین باید موقتی باشد

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است